Budownictwo i aranżacjaHandel i usługiTurystyka i rekreacja

Sztuka Afryki w Europie

Sztuka Afryki w Europie

W związku z napływem różnorodnych nacji do Europy coraz więcej osób zaczyna interesować się obcą kulturą. Największe zainteresowanie wydaje się wzbudzać Afryka. Przede wszystkim jest to kultura całkowicie różnorodna w stosunku do sztuki Europejskiej. Są to nieodkryte dzikie lądy, gdzie można spotkać jeszcze rdzennych mieszkańców. Sztuka Afryki może niewątpliwie stanowić inspirację do aranżacji wnętrza. W jaki sposób można stworzyć afrykański wystrój swojego wnętrza?

Charakterystyka sztuki afrykańskiej

Sztuka afrykańska najczęściej przedstawia tradycyjnych mieszkańców czarnego lądu, gdyż życie codzienne ludzi to motyw przewodni większości dzieł z tamtego regionu. Można zatem znaleźć wiele afrykańskich figurek, które przedstawiają zwykłych ludzi wykonujących typowe codzienne czynności. Nie można również zapomnieć o plemiennym charakterze Afryki. Wiele ozdób z tamtego regionu również nawiązuje do tej tradycji. Jedną z takich afrykańskich ozdób ludowych są maski drewniane. Są to najczęściej maski wykorzystywane podczas szamańskich rytuałów i różnych obrządków religijnych. Maski afrykańskie te są wykonywane z różnorodnego drewna i ozdabiane za pomocą rozmaitych farb i dodatków.

Nie tylko figury

Sztuka afrykańska nie musi objawiać się jedynie w postaci masek czy figurek. Bardzo często można spotkać inne ozdoby, takie jak naczynia wykorzystywane do codziennych czynności, totemy czy nawet afrykańskie bębny. Ciekawym rozwiązaniem jest lampa afrykańska, która nie dość, że wygląda bardzo oryginalnie to jeszcze pełni bardzo funkcjonalną rolę. Nie można zapomnieć również o biżuterii etnicznej wzorowanej na afrykańskich motywach. Wszelkiego rodzaju wisiory oraz amulety mogą wyglądać bardzo ładnie jeżeli dobierzemy je do odpowiedniej kreacji.

Sztuka Afryki zawiera bardzo dużo fajnych pomysłów na dodanie nutki egzotyki do wystroju każdego wnętrza. Za pomocą pomysłów zaczerpniętych prosto z czarnego lądu można stworzyć bardzo stylowe aranżacje. Ilość możliwych ozdób do wykorzystania jest bardzo duża, a niektóre z nich wykonane są z bardzo drogich materiałów jak heban czy kość słoniowa.

Udostępnij