Handel i usługiZdrowie i uroda

Dlaczego warto szkolić się z pierwszej pomocy?

Dlaczego warto szkolić się z pierwszej pomocy?

Chęć niesienia pomocy to jedna z ważniejszych cnót, która w młodych ludziach dojrzewa na nowo. Wrażliwość społeczna budowana jest między innymi przez liczne akcje wizerunkowe i kursy pierwszej pomocy, które organizowane są na terenie szkół, zarówno tych podstawowych, jak i średnich.

Jednak porównując wiedzę młodzieży i osób dorosłych na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, to dorośli wypadają na tle młodszego pokolenia przerażająco źle. Można stwierdzić, że większość dorosłych ludzi po prostu nie ma pojęcia o tym, w jaki sposób należy się zachować w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.

Sytuacja, która może przydarzyć się każdemu

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej powinien odbyć każdy, ponieważ sytuacje zagrażające życiu mogą zdarzyć się codziennie. W sklepie, miejscu pracy czy na ulicy ktoś obok może zasłabnąć i może dojść u niego do zatrzymania akcji serca. W takim przypadku nie wystarczy zadzwonić po pogotowie. Liczy się każda minuta, więc czym prędzej należy samemu przystąpić do sztucznego oddychania. Przedstawiona sytuacja jest dosyć skrajna. Jednak na co dzień zdarzają się też i mniejsze urazy, które trzeba zaopatrzyć jeszcze zanim pojedzie się z nimi do lekarza. Każdy z nas choć raz w życiu się oparzył lub przynajmniej mocniej skaleczył – warto umieć się wówczas zachować.

Szkolenie pierwsza pomoc – zakres tematyczny

Zakres tematyczny poruszany na szkoleniu z pierwszej pomocy jest bardzo szeroki. Obejmuje on między innymi najczęstsze wypadki i zasady postępowania podczas pomocy osobom poszkodowanym. Nowoczesna formuła warsztatów zapewnia, że uczestnicy przyswoją nie tylko wiedzę teoretyczną, ale będą mieli również możliwość przećwiczenia jej w praktyce w symulowanych warunkach. Na szkoleniu mogą być także poruszane takie kwestie, jak chociażby zabezpieczenie medyczne imprez, które jak z przykrością należy stwierdzić nie zawsze przeprowadzane jest w sposób właściwy – a tym samym organizator sprowadza niebezpieczeństwo na wszystkich uczestników.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − cztery =