Pozostałe

Komu należy się odszkodowanie za wypadek?

Komu należy się odszkodowanie za wypadek?

Istnieje wiele rodzaje wypadków, jednak statystyki pokazują, iż co roku największą liczbę stanowią wypadki komunikacyjne. Część z nich to niestety wypadki śmiertelne, a także takie, w których poszkodowane osoby są ranne. Zdarzają się także wypadki, w których nie ma osób poszkodowanych, a uszkodzeniu ulegają jedynie pojazdy. Niezależnie od tego, należy wiedzieć, że każdej osobie poszkodowanej należy się odszkodowanie za wypadek. Warto więc wiedzieć komu należy się odszkodowanie za wypadek i jak je uzyskać.

Kto może ubiegać się o odszkodowanie?

Należy wiedzieć, iż każde odszkodowanie cechuje się dwiema stronami. Po stronie sprawcy zachodzi obowiązek zapłaty odszkodowania, natomiast po stronie poszkodowanej po wypadku powstaje roszczenie o odszkodowanie za negatywne skutki wypadku. Wobec tego, roszczenie o odszkodowanie przysługuje wszystkim osobom, które biorą udział w wypadku, lecz nie są jego sprawcami.

O odszkodowane starać się mogą zatem: kierowca pojazdu, który nie spowodował wypadku; wszyscy pasażerowie zarówno pojazdu, który nie spowodował wypadku, jak i pasażerowie pojazdu, który spowodował wypadek, a także osoby, które ucierpiały na skutek potrącenia.

Jak uzyskać odszkodowanie?

Po wypadku należy złożyć wniosek do ubezpieczyciela sprawcy o wypłatę odszkodowania. Do wniosku należy załączyć dokumenty w postaci: dokumentacji medycznej osoby poszkodowanej; materiałów z postępowania karnego, jeżeli takie zostało przeprowadzone; dowody poniesienia kosztów związanych z wypadkiem, czyli wszelkie faktury i paragony, a także opis skutków wypadku dla osoby poszkodowanej.

Zobacz: Dochodzenie Odszkodowań Kraków - Kancelaria Citi 

Proces uzyskania wypłaty odszkodowania może być skomplikowany i długotrwały, warto zatem skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii, która pomaga uzyskać jak największe odszkodowanie i czuwa nad całym postępowaniem. Taką firmą jest Kancelaria CITI, ciesząca się dużym profesjonalizmem, zaangażowaniem i skutecznością w uzyskiwaniu dużych odszkodowań od ubezpieczycieli.

A zatem, uzyskanie odszkodowania jest możliwe w przypadku każdej osoby, która nie jest sprawcą wypadku, jednakże ze względu na to, iż procedura z tym związana jest dość długa i skomplikowana, warto skorzystać z pomocy Kancelarii CITI.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =