Czy można na bieżąco śledzić paczki idące z USA?

Klienci coraz częściej korzystają z importu towarów z USA. Poza kosztami przesyłek, główną obawa dotyczy faktu, czy za towar za który uiściliśmy już opłatę online, faktycznie do nas dotrze. Jak się okazuje – możliwe jest bieżące monitorowanie nadanych paczek, a tym samym ich śledzenie, zanim do nas trafią.

Usługa śledzenia paczek jest dostępna nie tylko lokalnie, ale także przy zamawianiu towarów z tak odległych rejonów jak USA. Dzieje się tak dlatego, że usługi są świadczone przez międzynarodowych brokerów kurierskich, działających za pośrednictwem lokalnych oddziałów. Tym samym firmy korzystają z tych samych systemów i w większości, w standardzie, posiadają opcję możliwości śledzenia przesyłek.

Musimy jednak zwrócić uwagę czy opcja ta jest dostępna przy wyborze paczki nadanej jako przesyłka ekonomiczna. W większości ofert śledzenie paczek jest już standardem, więc wystarczy sprawdzić warunki dostawy, żeby być pewnym, że możemy sprawdzać drogę, jaką przebywa nasza paczka.

Oprócz opcji dostępnej bezpośrednio u kuriera mamy możliwość skorzystania z ciekawych aplikacji. Do dyspozycji mamy np. 17Track – inteligentną aplikację, dzięki której możemy śledzić status naszej przesyłki na dowolnym urządzeniu mobilnym lub stacjonarnym, z dostępem do Internetu. System ten wspiera wielu przewoźników – zarówno pocztowych jak i kurierów o międzynarodowym zasięgu. Za jej pomocą możemy włączyć automatyczne wykrywanie przewoźnika, szybkie ustalanie statusu, z jednoczesnym tłumaczeniem tracking’u.

Dzięki takim aplikacjom uzyskamy całodobowy dostęp do możliwości śledzenia drogi naszej paczki, aż do chwili dostarczenia jej pod wskazany adres. Wystarczy ściągnąć taką aplikację, lub śledzić przesyłkę na stronie internetowej serwisu. Aby uzyskać informację o naszej paczce, musimy tylko wpisać jej numer i kliknąć opcję śledzenia. Jeśli przesyłka jest dostępna w systemie, możemy bez przeszkód sprawdzić gdzie znajduje się w danym momencie.

Dzięki zastosowaniu wielu inteligentnych systemów, śledzenie przesyłek idących z USA nie jest już problemem, a każdy z nas może sprawdzać status przesyłki niemal z każdego miejsca, o każdej porze – wystarczy jedynie posiadać dostęp do Internetu.

Paczki z USA – www.usbox.pl