Transport i motoryzacja

Po czym poznać profesjonalny auto złom?

Po czym poznać profesjonalny auto złom?

Samochód, jak każde inne uradzenie, prędzej, czy później zużyje się do tego stopnia, że zupełnie niemożliwe lub nieopłacalne będzie jego dalsze używanie, lub naprawianie. Oznaczać to będzie chwilę, gdy niezbędna będzie kasacja pojazdu. Warto jednak zrobić to w miejscu, które charakteryzuje się odpowiednim profesjonalizmem i jakością. Nie tylko dla własnego portfela, w końcu coś za ten złom się dostanie, lecz także ze względu na środowisko. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry auto złom?

Przede wszystkim legalność

Najważniejszą sprawą, która określa dobry auto złom, jest jego legalność. Niestety rynek złomu i skupy różnego typu metali, często operują na granicy prawa lub też wręcz jawnie go łamią. A przecież nikt nie chce, aby był osobą przyczyniającą się do łamania prawa.

Jednoznacznym sygnałem, że coś jest nie tak z danym szrotem, jest brak jego zarejestrowania w KRS. Brak takich danych firmy powoduje, że powinno się dane miejsce omijać szerokim łukiem. Dodatkowo warto też po przybyciu do danego auto złomu popatrzeć na to, co znajduje się w jego składzie. Dostrzeżenie choćby jednego znaku drogowego lub też studzienki powinno nie tylko spowodować nasze wyjście lecz także wezwanie policji.

Stopień odzyskiwania surowców

Warto pamiętać o tym, że złomowanie auta nie oznacza jego sprasowania w maszynie i wyrzuceniu na śmietnik. Dobry auto złom to miejsce bardzo ekologiczne, które pozwala na wykorzystanie maksymalnie dużej ilości surowców z każdego samochodu. Wszakże jest to maszyna, która aż kipi szlachetnymi i ciężko spotykanym surowcami. Warto tu, chociażby wymienić katalizator, który zawiera w swoim składzie niezwykle drogie metale.

Z tego powodu dobry auto złom to taki, który jest w stanie maksymalnie wykorzystać wszytko to, co znajduje się w aucie. Nie tylko wspomniany wcześniej katalizator, lecz także przewody elektryczne itd.

A co z wiarygodnością?

Bardzo ważne w poszukiwaniu profesjonalnego aut złomu jest jego wiarygodność. Na nią wpływają oczywiście dobre ceny, które uzyskiwane są ze sprzedaży do niego auta, ale też posiadanie przez taki skup strony internetowej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 16 =