Gastronomia i hotelarstwo

Najlepsza restauracja w Krakowie? Podpowiadamy, gdzie się wybrać!

Najlepsza restauracja w Krakowie? Podpowiadamy, gdzie się wybrać!

Każdy turysta odwiedzający Kraków musi zwiedzić kilka obowiązkowych miejsc. Mowa o Wawelu, Rynku, muzeach czy o samym spacerze brzegiem Wisły. Kraków to nie tylko same zabytki, ale również niepowtarzalny klimat, który współtworzą również restauracje z tradycjami.

Podpowiadamy, gdzie można znaleźć chwilę wytchnienia, a także zjeść tradycyjne polskie dania. Najlepsza restauracja w Krakowie, czyli Restauracja pod Baranem wyróżnia się na tle innych lokali i na pewno powinna być obowiązkowym punktem każdego, kto chce zwiedzić nasz piękny Kraków.

Restauracja pod Baranem – kilka informacji praktycznych

Restauracja pod Baranem mieści się przy ul. św. Gertrudy 21, czyli w ścisłym centrum. Odległość do Wawelu czy rynku można od niej pokonać przyjemnym, kilkuminutowym spacerkiem. Restauracja utrzymana jest w mieszczańskim klimacie, a jej wnętrze nawiązuje do historii nie tylko z racji położenia lokalu, ale także jego wyposażenia, które tworzy niepowtarzalny, przytulny nastrój. W bogatym menu każdy znajdzie coś dla siebie – specjalnością restauracji jest po prostu dobre jedzenie, a dokładniej mówiąc kuchnia polska z dodatkiem akcentów europejskich. Restauracja pod Baranem jako jedna z pierwszych w Krakowie zaczęła oferować swoim gościom bogate menu dań pozbawionych glutenu.

Restauracja pod Baranem, czyli idealne miejsce na obiad!

Każda osoba odwiedzająca Kraków powinna chociaż raz odwiedzić restaurację pod Baranem, poczuć jej historyczny klimat i skosztować dań pełnych smaku, przygotowywanych ze świeżych składników. Warto dodać, że restauracja może poszczycić się prestiżową nagrodą – znalazła się bowiem w cenionym przewodniku Michealin, co świadczy o wysokiej klasie, jaką prezentują nie tylko dania czy wystrój lokalu, ale również jego obsługa. Mimo tego, restauracja stara się wyjść naprzeciw każdego klienta, dlatego oferuje rodzinną atmosferę i przytulny wystrój wnętrza, w sam raz zarówno na luźny lunch, jak i na wystawną kolację. Na pewno jest to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić podczas wizyty w Krakowie i ocenić samemu!

Restauracja Pod Baranem

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =