Zdrowie i uroda

Doskwiera Ci uczucie ciężkich, zmęczonych nóg? Tajski Masaż Ci pomoże!

Doskwiera Ci uczucie ciężkich, zmęczonych nóg? Tajski Masaż Ci pomoże!

Jeśli pracujesz w pozycji stojącej twoje nogi po pracy wołają o pomoc. Z czasem mogą pojawić się obrzęki i uczucie ciężkich nóg. Jeśli wykonuje się zawód, który wymaga noszenia przez wiele godzin butów na obcasie, jak w przypadku sekretarki czy asystentki bądź po prostu wykonuje się pracę w pozycji stojącej, jak np. fryzjer czy barber, nogi są nieustannie obciążone, co prowadzi do problemów z krążeniem, niewydolności żylnej czy zaburzeń metabolicznych. Jednak jest panaceum na takie dolegliwości, a mianowicie masaż tajski.

Masaż tajski stóp – czym się charakteryzuje

Znany od wieków masaż tajski z elementami refleksologii pozwala pozbyć się napięcia, a także oddziałuje na narządy dotknięte różnymi dolegliwościami. Jego największą zaletą jest rzecz jasna redukcja stresu. Jednak pozwala również pozbyć się toksyn z organizmu.

Jak wygląda masaż tajski?

Każdy kto zdecyduje się na masaż tajski musi założyć dość luźne ubranie, tak by móc podciągnąć spodnie powyżej kolan. Sam masaż polega na uciskaniu określonych części ciała, począwszy od grzbietu i podbicia stopy, pięcie, palcach, przez kostki, łydki aż do kolan. Pierwsza część masażu pomoże w szczególności paniom, które często i przez długi czas noszą buty na obcasie. Uciskanie odbywa się kciukiem oraz innymi palcami, a także specjalnym patyczkiem bambusowym. Opiera się na akupresurze i ajurwedzie, czyli technikach masażu oddziałujących na układ nerwowy i wszystkie narządy pochodzących z Chin oraz Indii.

Regularne korzystanie z masażu tajskiego pomoże przywrócić odpowiednie krążenie w stopach. Osoby, których praca wymaga długiego przebywania w pozycji stojącej powinny korzystać z takiego masażu przynajmniej raz w tygodniu. Taka profilaktyka może zapobiec poważniejszym problemom zdrowotnym, powstawaniu opuchlizny, a także dolegliwościom bólowym. Masaż tajski stóp korzystnie wpłynie nie tylko na stopy i nogi, ale również na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Można pozbyć się uciążliwych zaparć, a także uczucia przewlekłego zmęczenia i napięcia nerwowego. Jeśli inne metody już Cię zawiodły, warto spróbować masażu tajskiego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =