Budownictwo i aranżacja

Dobry węgiel na zimę

Dobry węgiel na zimę

Bardzo często kupowanym opałem na zimę jest węgiel. To jaki węgiel jest dla nas najlepszy decyduje wiele czynników. Najważniejszym jest rodzaj pieca, w którym węgiel ma być spalany oraz zasób naszego portfela. Węgiel na zimę powinien być kupiony w sprawdzonym składzie opałowym. Nigdy również nie powinniśmy połasić się na zbyt niską cenę węgla, bowiem może okazać się, że w niskiej cenie zakupiony węgiel będzie mniej energetyczny aniżeli ten za trochę wyższą cenę.

Gdzie po węgiel?

Jeśli jesteśmy mieszkańcami Wrocławia, to po węgiel możemy udać się do składu opałowego „U Grzegorza”. Jest to bardzo popularny skład opału we Wrocławiu. Ma on wiele pozytywnych opinii na temat sprzedawanego tam węgla i działa on już od bardzo dawna. Wspomniany skład opałowy oprócz węgla opałowego sprzedaje także drewno na opał i głównie w sprzedaży drewna się specjalizuje od wielu lat.

Dlaczego tak istotne jest kupno dobrego węgla?

Węgiel dobrej jakości nie niszczy nam pieca, którym opalamy pomieszczenia. Ponadto jego parametry, sprawiają, że przy małej ilości opału opalimy bardzo dobrze dużą powierzchnię. Węgiel opałowy sprzedaje się jako koks, brykiet, kostka, orzech. Dla każdego pasuje inny rodzaj opału a zależne jest to głównie od rodzaju pieca, który przeznaczony jest do opalania danego pomieszczenia. Jednak mimo to każdy rodzaj opału też ma lepsze parametry i gorsze.

Dlatego tak istotne jest kupowanie węgla na opał w miejscach sprawdzonych, składach doskonale znanych i w cenie optymalnej do danego gatunku opału. Zbyt niska cena za tonę jakiegokolwiek opału powinna od razu budzić pewne podejrzenia.

Parametry opału

Najważniejszym parametrem węgla jest jego kaloryczność. Jest to ilość ciepła uzyskanego ze spalenia 1 kg danego węgla. Biorąc pod uwagę ten fakt, nie powinniśmy węgla na zimę kupować co roku w innym składzie. Jeżeli mamy już jakikolwiek sprawdzony skład opału, to powinniśmy w nim się zaopatrywać, co roku. Zakup dobrego węgla na zimę jest bardzo istotną sprawą, ponieważ od tego zależy jak ogrzejemy swój dom lub mieszkanie zimową porą.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + sześć =