W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się ekogroszek. Skład opału Wrocław oferuje w tym zakresie duże możliwości. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów ogrzewania domów w Polsce jest właśnie ekogroszek.
Czym jest ekogroszek?
Atrakcyjna cena oraz łatwość obsługi sprawiają, że jest on bardzo popularny. Trzeba go tylko zamówić, a następnie zasypać piec i w zasadzie to już wszystko. Popiół powstały w wyniku spalania trzeba oczywiście raz na kilka dni wyrzucić. Nie jest to nic skomplikowanego, więc nawet początkujące i mało doświadczone osoby powinny sobie poradzić. Należy pamiętać, żeby nie kupować pierwszego lepszego ekogroszku. Ekogroszek różni się nie tylko ilością wilgoci oraz popiołu, ale również kalorycznością. Najlepiej dopasować to do swoich indywidualnych preferencji oraz potrzeb. To, że akurat jakiś ekogroszek dobrze sprawdził się u sąsiada nie oznacza, że u Ciebie będzie podobnie. Można też poprosić o pomoc firmę instalacyjną, która zajmowała się montażem pieca oraz systemu ogrzewania w twoim domu. Doświadczeni technicy będą wiedzieć, który ekogroszek sprawdzi się najlepiej. Trzeba koniecznie uwzględnić ilość domowników, rodzaj i jakość ocieplenia, a także metraż domu. O radę można także poprosić pracowników składów opałów, gdzie można zakupić różnego rodzaju materiały. Więcej informacji na temat oferty składów można znaleźć na stronie http://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/
Zalety stosowania ekogroszku
Warto dodać, że ekogroszek najlepiej kupować latem. Można śmiało powiedzieć, że wilgoć jest jego największym wrogiem, dlatego trzeba unikać wody. Jest to produkt, który przeważnie magazynowany jest w halach, ale zdarza się też, że po prostu leży w workach na świeżym powietrzu. W okresie jesienno-zimowym intensywność opadów jest bardzo duża, a do tego dochodzi jeszcze wysoki poziom wilgoci w powietrzu. W takiej sytuacji istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ekogroszek zostanie zapakowany mokry. Ekogroszek to także bezpieczny sposób, żeby ogrzać swoje mieszkanie. Piece na ekogroszek są wyposażone w specjalne czujniki temperatury, a także posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Warto jednak zaznaczyć, że w kotłowni nie powinno się przechowywać łatwopalnych materiałów.