Zdrowie i uroda

Ciekawe ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Ciekawe ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Osoby, które mają problemy z nietrzymaniem moczu, powinny koniecznie wykonywać ćwiczenia na mięśnie dna miednicy. Należy pamiętać, że mogą one ulec rozluźnieniu i jest to spowodowane różnymi czynnikami.

Cel ćwiczeń na mięśnie dna miednicy

Regularne wykonywanie treningów może pomóc rozwiązać problem i zwiększyć komfort życia. Niekontrolowany wyciek moczu znacząco zmniejsza pewność siebie. Przy oddawaniu moczu najłatwiej można ustalić lokalizację mięśni Kegla. W celu zatrzymania strumienia moczu trzeba napiąć mięśnie. Warto dodać, że w trakcie sikania nie powinno się często wykonywać opisanego ćwiczenia. Niestety może to być później główną przyczyną niepełnego opróżniania pęcherza. Na uwagę zasługuje fakt, że ćwiczenie może być również wykonywane na leżąco lub siedząco. Mięśnie powinny zostać napięte przez 5 sekund, a następnie na 5 sekund można je lekko rozluźnić. Jedna seria zawiera 10 powtórzeń. Oczywiście można zacząć od mniejszej liczby powtórzeń i z upływem czasu zwiększać intensywność treningu.

Oddech i postawa ciała

Należy mieć na uwadze, że nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia są mało skuteczne. Podczas treningu trzeba skupić się tylko na mięśniach Kegla, a mięśnie brzucha, pośladki oraz uda muszą zostać rozluźnione. Oddech w żadnym wypadku nie powinien być wstrzymywany. Należy skupić się na każdym powtórzeniu i trening ma być wykonany dobrze pod względem jakościowym. Tylko w taki sposób można uzyskać szybkie efekty. Szczególnie ważna jest również profilaktyka u osób zdrowych. Problemy proktologiczne oraz uroginekologiczne mogą pojawić się u kobiet po porodzie lub w okresie menopauzy. Jest to również objaw starzenia się organizmu. Ciekawym ćwiczeniem jest także „most”. Wystarczy położyć się na plecach i zgiąć nogi, żeby uzyskać kąt 90 stopni. Ręce należy ułożyć wzdłuż ciała, a stopy mogą opierać się na podłożu. Następnie wykonaj wdech oraz unieś biodra, jednocześnie napinając mięśnie pośladków, Kegla oraz dna miednicy. Należy zwrócić uwagę na uda, biodra oraz tułów, które muszą przez cały czas tworzyć prostą linię. Najlepiej zrobić dwie serie po 10 powtórzeń.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + siedem =