Zdrowie i uroda

Cera naczynkowa – sprawdzone porady

Cera naczynkowa – sprawdzone porady

Cerę naczynkową z powodzeniem można uznać za problem cywilizacyjny, na który cierpi coraz więcej osób. Rozszerzone naczynia krwionośne skutkują nie tylko widocznymi przebarwieniami skóry będącymi de facto stanami zapalnymi skóry, ale również trwałymi pajączkami na jej powierzchni. Jak sobie radzić z cerą naczynkową? Czy stosowanie odpowiednich kremów może nam pomóc w walce z problemem?

Widoczny efekt uszkodzeń?

Już na samym początku należy wyraźnie wskazać, że kruchość naczynek wiąże się również z podwyższoną przepuszczalnością czynników zapalnych powodujących dalszą degradacje naczynek i widoczny wizualny efekt. O ile jest to efekt tylko tymczasowych przebarwień to nie powinniśmy się martwić. W większości jednak przypadków nieleczone tymczasowe przebarwienia mogą prowadzić do trwałych zmian w postaci rozlanego rumieńca, uczucia pieczenia czy wspomnianych na początku nieestetycznych pajączków.

Jak sobie radzić?

Przede wszystkim przy wystąpieniu pierwszych objawów powinniśmy przestrzegać kilu podstawowych zasad, a to przede wszystkim unikać przemywania danych miejsc wyłącznie wodą i zmienić dietę na bogatą w witaminy i minerały – postawić głównie na owoce i warzywa. Należy również zacząć stosować odpowiednie kosmetyki nawilżające skórę, a zarazem zwiększające jej warstwę ochronną. Powinien być to zarówno krem do cery naczynkowej, jak i specjalistyczny krem na noc.

Spore wydatki?

Wbrew pozorom krem na naczynka nie jest szczególnie dużym wydatkiem – w większości aptek za skuteczne preparaty zapłacimy już w okolicach kilkunastu złotych. Co więcej, kremów do cery naczynkowej możemy szukać również w drogeriach czy działach z kosmetykami występujących w stosunkowo tanich dyskontach spożywczych.

Podsumowując, cera naczynkowa jest coraz częściej spotykanym problemem i nie powinniśmy się jej szczególnie obawiać. Na rynku dostępne są odpowiednie preparaty, które mają za zadanie pomóc nam w walce z widocznymi naczynkami i przywrócić odpowiednią wytrzymałość naszej skórze i naczynkom.

Udostępnij