Transport i motoryzacja

Złomowanie samochodów ciężarowych

Złomowanie samochodów ciężarowych

Złomowanie samochodów powinno zostać zlecone profesjonalnej firmie zajmującej się tego typu działalnością. Na co zwrócić uwagę wybierając stację demontażu pojazdów?

Kiedy powinno się zezłomować samochód?

Często dochodzi do sytuacji, w której auto nie może zostać już naprawione lub zostało doszczętnie zniszczone. Wtedy też jedyną możliwością utylizacji takiego pojazdu jest oczywiście złomowanie. Z usług złomowisk korzystać mogą osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa. Usługa jest bardzo szybka i wszystko zależy od tego, jaki rodzaj auta ma być zezłomowany. Warto nadmienić, że złomując auto, dostaje się za nie odpowiednią sumę pieniędzy, której wysokość zależy od masy pojazdu. Złomowanie samochodów ciężarowych to usługa, która jest skierowana do osób, chcących legalnie zutylizować zniszczone auto o dużych gabarytach.

Auta dostawcze, budowlane czy też ciągniki typu TIR mogą zostać bez problemu zezłomowane. Klient może liczyć na konkretną sumę pieniędzy, ponieważ auto takie dużo waży. Warto poszukać złomowiska w swojej okolicy po to aby wspierać rodzimy i lokalny biznes, co przekłada się na lokalną ekonomię. Warto zaznaczyć, że codziennie dochodzi do setek wypadków, wskutek których auta muszą zostać zezłomowane, ponieważ niemożliwa jest ich naprawa.

Jakie złomowisko wybrać?

Warto zaznaczyć, że nie każde złomowisko zajmuje się złomowaniem pojazdów o dużych gabarytach. Warto więc wcześniej zadzwonić lub przy pomocy innych środków komunikacji dowiedzieć się, czy złomowanie auta ciężarowego będzie możliwe. Procedura złomowania jest bardzo prosta, klient podpisuje umowę z delegowanym pracownikiem firmy, który zleca dalsze wykonanie prac pracownikom złomowiska. Zgoda w formie pisemnej jest konieczna, ponieważ złomowanie to proces nieodwracalny. Dopiero po otrzymaniu zgody można przejść do dalszych procedur.

Obecnie typowe stawki otrzymywane przez klientów, którzy chcą złomować auto ciężarowe, oscylują wokół 40 do 60 groszy za kilogram. Mnożąc to przez kilogramy, które waży auto, można otrzymać naprawdę spore pieniądze.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =