Zdradzamy jak działa demagnetyzer

Ochrona danych w firmie i urządzenia ją zapewniające to gorący temat. Bardzo popularnym urządzeniem jest też demagnetyzer, który jako jedyny pozwala wymazać wszystkie dane z dysku twardego tak, aby nie były one nigdy odzyskane.

Jak działa demagnetyzer?

Demagnetyzacja dysku twardego jest bardzo skuteczna i obecnie bezpieczna. Demagnetyzer wytwarza bardzo silne pole magnetyczne lub impuls magnetyczny, przez co dane zapisane na dysku twardym są usuwane i nie ma możliwości ich odzyskania żadną metodą. Oprócz samych danych na dysku demagnetyzer wymazuje też tzw. ścieżki dostępowe, czy dane systemowe i dane użytkownika. Dlatego też jest to tak popularna metoda usuwania danych w komputerach firmowych. Ale nie tylko. I osoba prywatna, która po prostu chce sprzedać komputer, ale przed tym chce go wyczyścić kompletnie z danych może użyć takiego urządzenia, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i usunięcie danych osobistych bez śladu.

Kto powinien zainwestować w demagnetyzer?

Tak naprawdę każda firma, która potrzebuje w swojej działalności przechowywać i przetwarzać dane osobowe czy też dane o autorskich projektach, które nie mogą zostać ukradzione czy też udostępnione przypadkiem postronnym osobom powinna zainwestować w demagnetyzer.

Nowa ustawa RODO podaje tylko ogólne wytyczne jak chronić i przechowywać dane, dlatego każdy przedsiębiorca musi sam znaleźć sposób, aby się do niej dostosować. Można między innymi wprowadzić zabezpieczenia szyfrujące dane oraz przy usuwaniu danych korzystać z demagnetyzera.

Ważne jest jednak, aby mieć pełną kontrolę nad danymi i przechowywać je w sposób odpowiedzialny. Trzeba też pamiętać o wyczyszczeniu komputera, gdy przekazuje się go kolejnej osobie w firmie, a tym bardziej gdy wyprzedaje się starszy sprzęt na rzecz nowego.

Demagnetyzer można z powodzeniem kupić w ProDevice. Dlaczego akurat w tym miejscu? Choćby ze względu na posiadane certyfikaty, które gwarantują, że to urządzenie będzie działać prawidłowo i spełnia normy przewidziane w usuwaniu danych z komputerów firmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × three =