chirurgia stomatologiczna warszawa wola

Zalety implantów zębowych

Utrata zęba jest często problematyczna. Zrobienie tzw. mostu wprawdzie nie trwa długo, jednak ma wpływ na sąsiadujące zęby i nacisk na nie. Ponadto przed założeniem mostu muszą zostać oszlifowane. Jest jednak metoda, która pozwala wstawić nową koronę bez ingerencji w sąsiadujące zęby, a mianowicie wszczepienie implantu.

Chirurgia stomatologiczna – implanty alternatywą dla mostu

Biorąc pod uwagę koszt to implant jest droższy od mostu. Niemniej jednak jest dużo trwalszy, dlatego w sumie jest bardziej opłacalny. Trwałość implantu szacowana jest na 10-30 lat, w zależności od indywidualnych uwarunkowań, natomiast w przypadku mostu jest to 5-15 lat.

Implanty – zafunduj sobie uśmiech bez próchnicy

Mało kto wie, że implant nie tylko zastępuje ząb, ale również wzmacnia pozostałe. Nie powoduje bowiem nacisku na pozostałe struktury. Ponadto nie jest podatny na próchnicę i wysoce odporny na kwasy i bakterie. To gwarancja pięknego uśmiechu na długie lata.

implanty warszawa

Chirurgia stomatologiczna – usuwanie zębów pod narkozą

Bywa, że trzeba usunąć chore zęby metodą chirurgiczną. Jest to metoda przeznaczona dla osób, które cierpią na silny lęk przed dentystą, bądź takie, które cierpią na nadciśnienie. Narkozę stosuje się również wtedy, gdy zabieg ma trwać dość długo. Tak się dzieje w przypadku implantologii. Zasadniczo można wyróżnić trzy jej rodzaje. Implantacja natychmiastowa stosowana jest rzadko. Implant można wprowadzić zaraz po usunięciu zęba kiedy nie ma stanu zapalnego zęba ani jego zębodołu. Implantologia wczesna pozwala na wszczepienie implantu po 8-12 tygodniach od usunięcia zęba. Nie następuje wtedy jeszcze znaczny zanik kości. Z kolei implantacja późna, po 3 miesiącach od usunięcia zęba, często wymaga najpierw odbudowy utraconej kości. Okres gojenia trwa od 2 do 6 miesięcy. Po tym jak badanie radiologiczne wykaże, że implant zrósł się z kością można przystąpić do odbudowy protetycznej. W czasie procesu gojenia na implant zakłada się koronę tymczasową.

Zastosowanie implantu może pozwolić uniknąć częstych wizyt u dentysty. Tytanowe implanty są bardzo mocne i mają trwałość przynajmniej kilkunastu lat. Nie tylko nie prowadzą do zaniku kości, jak w przypadku mostów, ale wzmacniają zęby.

Chirurgia stomatologiczna Warszawa Wola

OrthoVision

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen − 5 =