Zadbaj o swoje paznokcie

Każda dziewczyna nosząca tipsy, może potwierdzić że gdy ściągniemy „atrapy” nasze paznokcie będą matowe i cienkie czyli, mówiąc jednym słowem nadwerężone. Nie jest też tajemnicą że bez względu na sytuację każda z nas pragnęłaby by jej paznokcie były nie tylko zadbane, ale też prześliczne i eleganckie.

Paznokcie muszą odpocząć

Najprościej kiedy znajdzie się w takiej sytuacji znów nakłada tipsy, jednak powinno się czasem dać dać wytchnienie swoim naturalnym paznokciom. Często okazuję się wtedy że naturalne paznokcie wymagają solidnych zabiegów które nadadzą im ich podstawowy stan. Zdajmy sobie sprawę z rzeczy fundamentalnej jaką mianowicie jest fakt że to nie sam żel czy akryl psuje paznokcie – przeważnie przyczyną owego stanu rzeczy jest błędne przeprowadzenie zabiegu stylizacji.

Skonsultuj się ze specjalistą

Najsmutniejsze co może Cie spotkać to powstała na naszych kochanych paznokciach grzybica, szczęśliwie zwykle kończy się jedynie na nadwerężeniu płytki paznokciowej. Tipsy najlepiej odklejać u osoby która zajmuję się tym na co dzień mianowicie u wykształconej manicurzystki. Posiada ona wprawę a także wiedzę za pomocą której zdejmie i spiłuje paznokcie z minimalną ingerencją w płytkę paznokciową. Jeśli nie zważając na poradę praktykujemy tą „zabieg” samemu myślmy aby nie spiłować za mocno a także, co nadzwyczaj ważne nie odrywajmy pozostałości żelu!

Pamiętaj o odżywce

Kolejną sprawą o której powinno się pamiętać dbając o paznokcie jest potrzeba codziennego nakładania na ręce kremu ochronnego, a na pazurki odżywki. Ubezpieczy on przed tragicznym działaniem wody i zwłaszcza detergentów. Abstrahując od działania proaktywnego kremy dedykowane paznokciom wspomagają także eliminację obumarłego naskórka. Przy tej czynności znaczące jest by skierować więcej uwagi na macierz innymi słowy miejsce wyrastania paznokcia. Co niemiara dam nader uwielbia zmatowić i polerować swoje paznokcie, z przykrością muszę stwierdzić popełnia przy tym bardzo gigantyczny błąd, mianowicie czynność ten uzyskuje zbyt aktywnie co również osłabia paznokcia.

Czynności te praktykujemy tylko raz w tygodniu. Niektóre stylistki twierdzą że najlepiej jest nie polerować, a zaledwie zmatowić na skutek czego lakiery i odżywki trzymają się lepiej. Ważną, wartą zapamiętania radą jest to, aby w razie sporych problemów skierować się bezzwłocznie do dermatologa, który najporządniej pomoże uleczyć pazurków.