Wypadek za granicą i co teraz?

Wiele osób, szczególnie w sezonie wakacyjnym, wyjeżdża na wymarzony urlop za granicę kraju. Jak wiadomo, każdy wyjazd wiąże się z różnymi niebezpieczeństwami. Gdy dochodzi do wypadku za granicą, większość osób po prostu nie wie, co ma zrobić.

Transport medyczny

Transport medyczny jest to usługa, która polega przede wszystkim na tym, aby przetransportować chorą osobę do placówki medycznej. Jeżeli dojdzie do wypadku za granicą naszego kraju, pacjent może zdecydować się na to, aby sprowadzić dla niego transport medyczny z Polski. Dla takiej osoby jest to niesamowicie ważne, ponieważ może nie ufać ona lekarzom za granicą.

Poza tym taka osoba może nie znać obcego języka. Sprowadzenie chorego z zagranicy odbywa się w profesjonalnej karetce, w której powinno znajdować się przynajmniej dwóch ratowników. Pacjentowi może towarzyszyć bliska osoba. Cały personel, który znajduje się w karetce dopasowany jest do stanu pacjenta.

Wypadek za granicą

Zlecenia na transport medyczny z zagranicy przyjmowane są całodobowo – niezależnie od tego, czy jest weekend, czy dzień świąteczny. Transport karetką wyceniany jest indywidualnie, aczkolwiek cena obejmuje profesjonalną opiekę nad pacjentem – od początku do końca. Dodatkowy sprzęt, który znajdzie się w transporcie medycznym także dobierany jest indywidualnie. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest pacjent. Trzeba również wspomnieć o tym, że ubezpieczenie, nawet to podstawowe obejmuje transport z zagranicy.

Polisa pokrywa wszelkie koszty sumy ubezpieczenia. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w krajach, które znajdują się daleko może okazać się tak, że cena polisy będzie o wiele wyższa niż w Polsce. Usługi sanitarne z całą pewnością odgrywają niesamowicie ważną rolę. Transport oferuje także wielojęzyczną załogę, zawsze z osobą mówiącą w języku kraju, do którego jest przewożona. W ten sposób pacjent będzie miał zapewniony maksymalny komfort.

Sprowadzenie chorego z zagranicy to proces, który jest niesamowicie ważny. Personel karetki zawiera doświadczonych ratowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 2 =