Wynajem busa czy autokaru w Krakowie? Co się bardziej opłaca?

W Krakowskich firmach można znaleźć sporo atrakcyjnych ofert związanych z wynajmem busów i autokarów. Na podstawie udostępnionych cenników wyciągniemy wnioski, która z opcji jest atrakcyjniejsza.

Wynajem busów

Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy w podróży ma uczestniczyć maksymalnie dziewięć osób. Większość busów, którymi można kierować bez dodatkowych uprawnień mieści właśnie taką ilość podróżujących. Powyżej niej można znaleźć ofertę wynajmu busa z kierowcą, który posiada wszelkie niezbędne licencje do przewozu ludzi. Plusem takiego rozwiązania jest z pewnością wyższy komfort jazdy. Cena również bywa kusząca, ale właściciele prywatnych firm coraz częściej narzucają pewne limity. Reprezentatywny przykład:

Pracownicy firmy organizują wspólny wyjazd integracyjny. Koszt wynajmu busa to dwieście złotych brutto za dobę. W obowiązku wynajmujących spoczywa również koszt paliwa oraz ewentualnego serwisowania samochodu, jeśli z wyraźnej winy najemcy jakikolwiek podzespół ulegnie usterce. W umowie może zostać zawarty zapis o tym, że w ciągu doby licznik samochodu nie może wskazywać więcej niż 350 km. W przeciwnym razie cena automatycznie szybuje w górę.

Wynajem autokarów

Oferta wynajmu autokarów również jest korzystna. W większości krakowskich firm cena oscyluje w okolicach czterech złotych brutto za kilometr. Zważywszy na konieczność posiadania uprawnień do kierowania autobusem, prywatne firmy w swoich ofertach zwykle posiadają ofertę dzierżawy z kierowcą. Limity nie znajdują tu swojego zastosowania. Plusem tego rozwiązania z całą pewnością jest możliwość podróżowania w dużej grupie osób. Zwykle górną normą jest 55 miejsc siedzących. Minusem z kolei jest mniejszy komfort podróżowania. Reprezentatywny przykład:

Pracownicy firmy znów organizują wyjazd integracyjny. Odległość do miejsca docelowego wynosi około 100 km. Koszt wynajmu autokaru w jedną stronę to około 400 zł. Podróż w obydwie strony 800 zł. Jeśli autobusem będzie podróżować komplet pasażerów to jedna osoba będzie musiała zapłacić około 15 zł. W przypadku busa koszt wzrośnie do około 22 zł plus koszty paliwa.

Zarówno wynajem busów, jak i autobusów ma swoje wady oraz zalety. Usługę należy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, wymagań oraz możliwości finansowych. Oczywistym jest fakt, że w niektórych sytuacjach wynajem autobusu jest zbędną inwestycją. W przypadku wynajmu na okres dłuższy niż jedna doba przedsiębiorcy dają zwykle możliwość negocjowania cen i warto z tego korzystać.

Wynajem autobusów Kraków – comfortclass.pl