wynajem autokaru

Wynajęcie autokaru na szkolną wycieczkę

Niemal każda szkoła szuka firm, które zajmują się wynajmowaniem autokarów na szkolne wycieczki. Usługa ta jest bardzo popularna, ponieważ tego rodzaju wyjazdy zdarzają się bardzo często. Dodatkowo przewóz dzieci jest zajęciem wyjątkowo odpowiedzialnym, dlatego wymaga znalezienia firmy rzetelnej i profesjonalnej. Dobry transport jest podstawą każdej udanej wycieczki.

Jak znaleźć profesjonalną firmę transportową oferującą przewóz dzieci

Zanim przystąpimy do poszukiwania przedsiębiorstwa, które oferuje wynajem autokaru na szkolne wycieczki, powinniśmy zastanowić się:

  • czy potrzebujemy pojazdu na jeden dzień, czy na dłuższy wyjazd,
  • ile dzieci z nami jedzie,
  • ilu kursów dziennie potrzebujemy,
  • jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na usługi transportowe.

Odpowiedź na wszystkie te pytania pozwoli nam sprecyzować swoje oczekiwania, co zdecydowanie ułatwi znalezienie odpowiedniej dla nas firmy transportowej.

Ile będzie trwała wycieczka?

Bardzo istotne z punktu widzenia przedsiębiorstwa transportowego jest to ile będzie trwała wycieczka. Niekiedy autokar jest potrzebny do przewiezienia klasy do teatru i z powrotem. Wówczas oczekiwania są jasne. Kierowca musi przyjechać po grupę punktualnie, zawieźć ją w docelowe miejsce, odebrać o określonej godzinie, a następnie odwieźć z powrotem. Firma jest w stanie dokładnie oszacować ile kilometrów kierowca będzie musiał tego dnia przejechać.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku wyjazdów kilkudniowych, na przykład zielonych szkół. Wówczas nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować trasy naszej wyprawy. Zazwyczaj oczekujemy od firmy nie tylko dowiezienia we wskazane miejsce. Prawdopodobnie będziemy chcieli, żeby kierowca był do naszej dyspozycji przez cały dzień. Podczas dłuższych wyjazdów ciężko również o sprecyzowane plany. Możemy planować wyprawę na plażę, jednak kiedy dzień będzie deszczowy, prawdopodobnie zdecydujemy się na wybór innej opcji. Chcemy, żeby kierowca dostosował się do naszych oczekiwań.

Ile dzieci z nami jedzie?

Duży wpływ na wybór konkretnych usług jest ilość pasażerów, która wybiera się na wycieczkę. W przypadku całej klasy prawdopodobnie zdecydujemy się na wynajęcie autokaru, jednak dla kilku osób lepszym rozwiązaniem będzie na przykład bus.

Kwestie bezpieczeństwa

W przypadku przewozu dzieci kwestie bezpieczeństwa są wyjątkowo istotne. Firmy transportowe doskonale zdają sobie z tego sprawę i oferują usługi na wysokim poziomie. Bardzo ważny jest dobry stan techniczny pojazdu. Jeżeli mamy co do tego jakieś wątpliwości, warto to sprawdzić. Podczas dłuższych wypraw, które zakładają jazdę przez kilkanaście godzin bez przerwy konieczne jest zatrudnienie dwóch kierowców. Jedna osoba, nawet bardzo doświadczona nie może prowadzić autokaru przez tak długi czas, ponieważ stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa całej grupy. Nikt nie jest odporny na zmęczenie, dlatego nie bójmy się wymagać wysłania dwóch pracowników. Pamiętajmy, że bezpieczna podróż jest kwestią, na której nie warto oszczędzać.

wynajem autokaru