fotele biurowe

Wygoda w pracy, czyli fotele biurowe

Statystyczny Polak spędza w pracy około dwunastu lat swojego życia. Są też tacy, którzy pracę za biurkiem lub fizyczną wykonują nawet przez dwadzieścia godzin. Pośród całego społeczeństwa nawet 70% osób pracuje w pozycji siedzącej a to jest wystarczający argument, potwierdzający, że dbałość o swój komfort i wygodę nie jest żadną fanaberią. Oprócz tradycyjnych, funkcjonalnych mebli, regałów, biurka i sprzętu elektronicznego w biurze powinno znaleźć się dobrej jakości krzesło obrotowe. Jakie wybrać?

Jeśli chodzi o wygodę, to najlepszym rozwiązaniem będą krzesła wypełniane specjalną, miękką pianką. Znacznie ważniejszy jest jednak kształt, sposób wyprofilowania krzesła oraz wysokość oparcia. Te trzy czynniki decydują o kondycji kręgosłupa a im mniej dolegliwości zdrowotnych, tym większa szansa na lepsze samopoczucie i produktywniejszą pracę. Producenci krzeseł obrotowych mają w swoich kolekcjach niezwykle urozmaicone modele. Większość z nich klasycznie spiera się na solidnej, pięcioramiennej podstawie z kółkami. To zapewnia meblowi wysoki stopień funkcjonalności. Jakie jednak inne cele powinno spełniać dobrej jakości krzesło? Osiem godzin pracy dziennie nie pozwalałoby fizycznie na wstawanie, sięganie po każdy dokument, powrót do biurka i dalszą pracę. Byłoby to nieekonomiczne rozwiązanie, które przełożyłoby się na jakość obsługi klientów. Fotele obrotowe pozwalają na szybkie znalezienie potrzebnych dokumentów i przedmiotów, minimalizując czas poświęcony na obsługę kontrahenta.

(ZOBACZ: Nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne regały biurowe)

Nie każdy może sobie pozwolić na porzucenie pracy w chwili pojawienia się problemów zdrowotnych dotyczących kręgosłupa. Wówczas pracodawcy powinni zapewnić chorym pracownikom krzesła medyczne, które oznakowane są specjalnymi atestami. Takie modele są dobrze wyprofilowane i w okolicach odcinka lędźwiowego, utrzymują naturalną i bezpieczną pozycję podczas siedzenia, odciążają kręgosłup i posiadają wysokie, miękkie oparcie. Z podobnych, maksymalnie regulowanych foteli powinny korzystać pracownice w zaawansowanej ciąży.

A jakie obrotowe krzesło będzie najlepsze dla prezesa korporacji? O ile pracownicy mogą dysponować klasycznymi modelami z nieco niższej półki cenowej, o tyle gabinet szefa powinien podkreślać jego autorytet. Statystycznie, osoba zajmująca tak wysokie stanowiska, spędza w pracy przynajmniej 1/3 czasu mniej niż etatowiec. Jego fotel powinien być wygodny, ale jednocześnie sprawiający wrażenie ekskluzywnego. Ciekawą propozycją będzie tu model skórzany z drewnianymi dodatkami – na przykład z litego buku, orzecha a nawet drewna egzotycznego mieniącego się w różnobarwnych kolorach. Biuro w całości musi wzbudzać respekt, dlatego większość przedsiębiorców, czy zarządców niezależnie od własnych upodobań wnętrzarskich decyduje się na wykończenie gabinetu w iście staropolskim stylu, gdzie roznosi się ciepły, przyjazny klimat. Jest to ważne przede wszystkim dla obsługiwanych klientów, jak i dla potencjalnych partnerów biznesowych a także samych pracowników, których minimalistyczna surowość może przytłaczać.

fotele biurowe