Świąteczne pakiety w hotelach

Ledwo skończyły się Święta Bożego Narodzenia, a już warto pomyśleć o kolejnych, które są zapisane w naszych kalendarzach. Mowa naturalnie o Wielkanocy, która będzie się odbywać już za kilka tygodni. A jak wiadomo, czas szybko zleci i nawet się nie zorientujemy, kiedy to będziemy zasiadać do wspólnego posiłku w gronie najbliższych nam osób.

Dlatego już teraz można się zastanowić gdzie spędzić te kilka dni Wielkiego Tygodnia?Naturalnie bardzo dużo osób wybierze opcję organizowania świąt w domowym zaciszu, tłumacząc się zbyt dużymi kosztami na zewnątrz czy wygodą własnego mieszkania. Jednak dzisiaj chcę rozprawić się z tym mitem. Pobyt świąteczny w hotelu wcale nie musi się wiązać ze znacznie wyższym kosztem niż jego organizacja w domowym zaciszu. Przeanalizujmy te dwie opcje.

Organizowanie świąt w domu

Przy organizacji, pomijamy już sam fakt związany z naszym zmęczeniem spowodowanym przesiadywaniem nad garami i z mopem w ręce, aby doprowadzić dom do idealnego porządku. Wykonanie śniadania i obiadu świątecznego dla kilku osób to koszt kilkuset złotych – wydanych w sumie tylko na jeden dzień.

Nie jest to zbyt optymistyczna opcja dla tych, którzy liczą każdą złotówkę, prawda?A jak wyglądają święta w hotelu?Biorąc pod uwagę, że w hotelu nie spędzamy tylko jednego dnia, a pobyt zwykle wydłuża się do 3, czasami nawet pięciu noclegów, z kosztem związanym z wyżywieniem, możemy zamknąć się dokładnie w tej samej kwocie, jaką byśmy wydali na samodzielne przygotowanie jednego dnia wielkanocnego w domowym zaciszu dla 10 osób.

Jest to znacznie lepsza perspektywa, ponieważ odchodzi nam obowiązek samego przygotowywania domu i posiłków – a jak wiadomo, ta aktywność nie jest łatwa do wycenienia, poza tym mało kto zaprząta sobie głowę doliczaniem własnej pracy do ogólnego rachunku. Dlaczego tak właśnie się dzieje? Tego nie wie nikt!Warto też sprawdzić promocje, jakie hotele organizują na okres świąteczny.

Ponadto, rezerwując pokoje dla większej rodziny, zawsze możemy starać się wynegocjować zniżkę grupową – w końcu 10 osób i więcej to całkiem spory tłum, prawda? A spróbować z indywidualną wyceną nie zaszkodzi. Propozycja jest naprawdę warta przeanalizowania, dlatego gorąco Was zachęcam do sprawdzenia takiej możliwości!

Planujesz spędzić Wielkanoc w hotelu? Zapoznaj się z ofertą Pałacu Domaniowskiego: http://palacdomaniowski.pl/wielkanoc-w-hotelu/