Rzeczy, o których trzeba pamiętać podczas organizacji wesela

Ślub to nie tylko duża dawka pozytywnych emocji, ale także ogromna dawka stresu, szczególnie podczas organizacji. Zarówno sprawy związane z kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego, jak i z salą weselną zajmują tak wiele czasu, że często na koniec okazuje się, że czasu na organizację powinno być jednak zdecydowanie więcej. Zaproszenia, catering, zespół, sala, sukienka, garnitur zdjęcia i film – to główne, ale zdecydowanie nie wszystkie elementy. Jeżeli kościół jest w znacznej odległości od sali weselnej warto zastanowić się na organizacją przewozu osób zaproszonych na uroczystość i zabawę weselną po niej.

Wynajem pojazdów

Przewóz osób nie będzie problemem, jeśli zawczasu młoda para zdecyduje się na wynajem autokaru lub busa, które z pewnością dowiozą gości całych i zdrowych na miejsce. Dodatkowo pojazd taki wcale nie musi być brandowany, co znaczy, że nie musi mieć na karoserii reklam, co znacznie poprawi jego estetykę, tak ważną przy takiej wielkiej okazji jaką jest ślub. Wielkość busa lub autokaru uzależniona jest od potrzeb przyszłych nowożeńców. Busy mogą zabrać kilka osób, a autokary nawet kilkadziesiąt.

Sprawdź: ComfortClass - Prywatny przewoźnik

Koszta

Wynajem autokaru wiąże się z poniesieniem adekwatnych do potrzeb kosztów. Ceny różnią się w zależności od obszaru, czasu wynajmu lub przebiegu, jaki pojazd będzie musiał zrobić.

Koszty zaczynają się od kwot w granicach 400-600 zł za wynajem na dwie godziny lub przebieg maksymalnie 40-60 kilometrów. Jeżeli autokar ma być wynajęty na dłuższą trasę to najlepiej poprosić o indywidualną wycenę i zaznaczyć, co jest najbardziej istotne.

Zaopatrzenie

Wnętrze autokaru może być tradycyjne albo takie, żeby zadowoliło zarówno gości, jak i państwa młodych. Jeżeli droga jest daleka, warto przygotować dla gości napoje, a czasem również i poczęstunek. Dobrym pomysłem jest umieszczenie z tyłu każdego oparcie ozdobnej kartki z dokładnymi informacjami na temat trasy, przekąsek i miejsca docelowego. W trakcie drogi nie zaszkodzi zorganizować gościom filmu, najlepiej dotyczącego państwa młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × four =