Rozjaśniane i farbowane blond włosy – jak o nie dbać?

Każda ingerencja w strukturę włosów nie jest wskazana. Jednak kobiety chcą się zmieniać. Raz farbują włosy na ciemno, innym razem na blond. Korzystają z lokówek, suszarek i prostownicy, wylewają litry różnych kosmetyków do stylizacji. Jeżeli przy tym zapomną o odpowiedniej pielęgnacji, wówczas włosy będą w opłakanym stanie i straszyć swoją zniszczoną strukturą. Jak temu zaradzić i sprawić, by zawsze dobrze się prezentowały?

Farbowanie i rozjaśnianie włosów to prosta droga do ich zniszczenia. Ciągłe zabiegi, a także kosmetyki, które zmieniają zabarwienie kosmyków niestety nie są korzystne dla delikatnej struktury, a tym samym można je w łatwy i szybki sposób.. spalić i zniszczyć. Jak do tego nie dopuścić? Jak uchronić się przed negatywnymi skutkami rozjaśniania i farbowania na blond włosów? Oto kilka praktycznych porad od fryzjerów.

(Zobacz także: Serum rewitalizujące do włosów suchych na co pomaga? )

Farby nie takie straszne!

Jak się okazuje, odpowiedni dobór kosmetyków, połączony z domowymi metodami pielęgnacji mogą uchronić nas przed zniszczeniem struktury włosów. Wystarczy się do nich regularnie stosować, a rozjaśnione kosmyki będą wyglądać jak naturalne i będą cieszyć zdrowiem i świetną kondycją!

„Do naszego salonu fryzjerskiego zgłaszają się kobiety na różnym etapie – po malowaniu i rozjaśnianiu lub chwilę przed. Oczywiście łatwiej nam o pielęgnację tej drugiej grupy, przede wszystkim wiemy czym są farbowane, bo sami dobieramy farbę, ale i od początku możemy polecić odpowiednie kosmetyki i metody pielęgnacji. Nie są one takie trudne, jeżeli tylko na starcie podejdziemy do tego odpowiedzialnie. Szampon do włosów farbowanych, nastawiony na rozjaśnianie, odżywki i maski to podstawa. Często polecamy naszym klientkom szampon Jantar od Farmona. Jest on stosunkowo tani i bardzo dobrze sprawdza się większości przypadków naszych klientek. W przypadku kolejnej grupy – kobiet, zgłaszających się ze zniszczonymi już włosami, jest trudniej, ale i tutaj znajdziemy wyjście z sytuacji. Przede wszystkim, trzeba zacząć od dogłębnego nawilżenia i przywrócenia właściwej gospodarki wodnej we włosach. Następnie stosujemy zabiegi rewitalizujące, a na koniec polecamy odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji.”

– tłumaczy Magdalena, która jest fryzjerką od 3 lat.

Jak zatem widać – prawidłowe dobranie kosmetyków do włosów to podstawa. Bez tego, nie osiągnie się zamierzonych celów. A im wcześniej dobierzemy je dobrze, tym lepiej dla nas. Oszczędzimy sobie drogich zabiegów u fryzjera, ale i szoku przed lustrem, gdy zdamy sobie sprawę, jak źle prezentują się zaniedbane włosy farbowane lub rozjaśniane.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − five =