Rozjaśniane i farbowane blond włosy – jak o nie dbać?

Każda ingerencja w strukturę włosów nie jest wskazana. Jednak kobiety chcą się zmieniać. Raz farbują włosy na ciemno, innym razem na blond. Korzystają z lokówek, suszarek i prostownicy, wylewają litry różnych kosmetyków do stylizacji. Jeżeli przy tym zapomną o odpowiedniej pielęgnacji, wówczas włosy będą w opłakanym stanie i straszyć swoją zniszczoną strukturą. Jak temu zaradzić i sprawić, by zawsze dobrze się prezentowały?

Farbowanie i rozjaśnianie włosów to prosta droga do ich zniszczenia. Ciągłe zabiegi, a także kosmetyki, które zmieniają zabarwienie kosmyków niestety nie są korzystne dla delikatnej struktury, a tym samym można je w łatwy i szybki sposób.. spalić i zniszczyć. Jak do tego nie dopuścić? Jak uchronić się przed negatywnymi skutkami rozjaśniania i farbowania na blond włosów? Oto kilka praktycznych porad od fryzjerów.

(Zobacz także: Serum rewitalizujące do włosów suchych na co pomaga? )

Farby nie takie straszne!

Jak się okazuje, odpowiedni dobór kosmetyków, połączony z domowymi metodami pielęgnacji mogą uchronić nas przed zniszczeniem struktury włosów. Wystarczy się do nich regularnie stosować, a rozjaśnione kosmyki będą wyglądać jak naturalne i będą cieszyć zdrowiem i świetną kondycją!

„Do naszego salonu fryzjerskiego zgłaszają się kobiety na różnym etapie – po malowaniu i rozjaśnianiu lub chwilę przed. Oczywiście łatwiej nam o pielęgnację tej drugiej grupy, przede wszystkim wiemy czym są farbowane, bo sami dobieramy farbę, ale i od początku możemy polecić odpowiednie kosmetyki i metody pielęgnacji. Nie są one takie trudne, jeżeli tylko na starcie podejdziemy do tego odpowiedzialnie. Szampon do włosów farbowanych, nastawiony na rozjaśnianie, odżywki i maski to podstawa. Często polecamy naszym klientkom szampon Jantar od Farmona. Jest on stosunkowo tani i bardzo dobrze sprawdza się większości przypadków naszych klientek. W przypadku kolejnej grupy – kobiet, zgłaszających się ze zniszczonymi już włosami, jest trudniej, ale i tutaj znajdziemy wyjście z sytuacji. Przede wszystkim, trzeba zacząć od dogłębnego nawilżenia i przywrócenia właściwej gospodarki wodnej we włosach. Następnie stosujemy zabiegi rewitalizujące, a na koniec polecamy odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji.”

– tłumaczy Magdalena, która jest fryzjerką od 3 lat.

Jak zatem widać – prawidłowe dobranie kosmetyków do włosów to podstawa. Bez tego, nie osiągnie się zamierzonych celów. A im wcześniej dobierzemy je dobrze, tym lepiej dla nas. Oszczędzimy sobie drogich zabiegów u fryzjera, ale i szoku przed lustrem, gdy zdamy sobie sprawę, jak źle prezentują się zaniedbane włosy farbowane lub rozjaśniane.