pielęgnacja stóp

Nowoczesne sposoby dbania o naskórek pięt – pielęgnacja stóp

Zgrubiała i łuszcząca się skóra na popękanych, suchych piętach nie wygląda dobrze. A przecież stopy zawsze powinny prezentować się estetycznie i atrakcyjnie – wbrew pozorom nie tylko latem. Obecnie istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na pielęgnację stóp i skóry pięt. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych inspiracji dla siebie. Warto z nich korzystać.

Aby dowiedzieć się jak dbać o skórę pięt należy najpierw zrozumieć, dlaczego tak często staje się ona twarda, popękana i zgrubiała. Oto najczęstsze tego przyczyny:

  • noszenie nieodpowiedniego obuwia
  • wykonywanie stojącej pracy
  • niewłaściwa pielęgnacja
  • uwarunkowania genetyczne

Teraz postaramy się wytłumaczyć jakie zabiegi stosować, aby pięty i całe stopy zawsze wyglądały pięknie i atrakcyjnie

  1. Raz w tygodniu trzeba namoczyć stopy w ciepłej (nie gorącej!) wodzie z dodatkiem mydła i soli morskiej
  2. Taki zabieg pozwoli zmiękczyć zgrubiały, martwy naskórek wokół pięt.
  3. Raz w tygodniu również zaleca się stosowanie peelingów ścierających. Można użyć zarówno tych, które dostępne są w sklepach, drogeriach i aptekach, jak i tych przygotowywanych samodzielnie w domu. Do sporządzenia kosmetyku ścierającego domowej roboty można użyć cukru, oliwy z oliwek, drobnego piasku, sody oczyszczonej lub soli gruboziarnistej – najlepiej morskiej. Przepisy na przygotowanie poszczególnych peelingów można znaleźć na licznych portalach internetowych oraz w fachowej literaturze

Skórę należy także regularnie nawilżać

Służą do tego balsamy dedykowane do całego ciała lub tylko do stóp. Takie kosmetyki mają bardzo silne właściwości nawilżające. To właśnie dzięki temu skóra na piętach staje się gładka i lśniąca.

Gabinety kosmetyczne także świadczą usługi w zakresie pielęgnacji stóp

Okazuje się, że oferta takich miejsc jest pod tym względem imponująco szeroka. Oddanie się w ręce prawdziwego specjalisty może przynieść imponująco dobre efekty. Kosmetyczki używają w swojej pracy nie tylko wysokojakościowych kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych, ale także i narzędzi, które pozwalają bardzo dokładnie pozbyć się martwego, zgrubiałego lub zrogowaciałego naskórka.

Jeżeli na stopach pojawiają się jakiekolwiek objawy mogące świadczyć o tym, że w ich okolicy toczy się proces chorobowy należy bezwzględnie zgłosić się do lekarza, który zajmuje się tego typu schorzeniami. Stopami zajmują się podolodzy. Gabinetów świadczących usługi w tym zakresie jest w całej Polsce coraz więcej. Można tam poddać się nie tylko zabiegom medyczno-leczniczym, ale także i pielęgnacyjnym.

pielęgnacja stóp