zalany telefon - Naprawtelefon.pl

Naprawa zalanego telefonu komórkowego

Zalanie telefonu komórkowego to jedna z najczęstszych katastrof, jakie spotykają użytkowników smartfonów – wystarczy chwila nieuwagi, aby narazić ulubiony gadżet na kontakt z wodą. Niestety tylko niewielki odsetek modeli jest wodoodpornych. A zalany telefon to duży problem, który wiąże się z długotrwałym i często kosztownym procesem naprawy.

Już niewielki kontakt telefonu komórkowego z wodą może przynieść duże straty. Uszkodzeniu może ulec wiele podzespołów – między innymi bateria, płyta główna, karta sim, karta pamięci, styki elektryczne i wiele innych. Prawda jest taka, iż w przypadku smartfonów woda to jeden z najgroźniejszych żywiołów, który może spowodować uszkodzenie niemal całego mechanizmu. Tutaj pojawia się pytanie – czy zalany telefon można jeszcze uratować?

Samodzielne osuszanie czy oddanie do serwisu?

Oczywiście wszystko zależy od rozmiaru szkód. Jedną z podstawowych zasad ich minimalizowania jest szybka reakcja. W tym przypadku należy jak najszybciej wyciągnąć telefon z wody, wyłączyć go, wyjąć baterię (o ile jest to możliwe), wyciągnąć kartę sim i kartę pamięci (które są nośnikami cennych danych), a sam telefon w miarę możliwości osuszyć. Warto przy tym podkreślić, iż zdecydowana większość ekspertów nie poleca samodzielnej próby ratowania telefonu. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest oddanie zalanego telefonu do serwisu, który posiada dużo większe możliwości w zakresie ratowania takich modeli.

Jak długo trwa usuwanie usterki i ile to kosztuje?

Wiele osób borykających się z problemem zalanego telefonu boryka się z dylematem: jak długo trwa usuwanie usterki i ile to kosztuje? Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od rodzaju i rozmiaru usterki. Sama naprawa telefonu może potrwać od kilku do nawet kilkudziesięciu dni – w zależności od awarii i stopnia jej zaawansowania czy dostępności ewentualnych części zamiennych. Dużo też zależy od terminów samego serwisu, który może być obłożony pracą. Natomiast koszt naprawy zalanego telefonu nie należy do najtańszych. Trzeba tu podkreślić, iż zdecydowana większość gwarancji nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych wodą. Co z tego wynika? Otóż taka naprawa telefonu będzie musiała być pokryta z własnej kieszeni. Jej koszt waha się od 100 – 150 zł do nawet wielokrotności tej kwoty. Całkowity koszt naprawy jest uzależniony od zniszczeń, jakie poczyniła woda. W niektórych przypadkach może okazać się zupełnie nieopłacalna.

 

Naprawtelefon - logo