Na czym polega druk na PCV?

Gdy widzi się na ulicach, w sklepach i innych miejscach usługowych pięknie wykonane banery reklamowe, sztywne plakaty czy też innego rodzaju materiały reklamowe dużego formatu, z zaciekawieniem zapytać można, jak one w ogóle powstają? Możliwe jest to dzięki technice druku na PCV. Czym jednak ta technika się konkretnie charakteryzuje i jak realizowane są tak doskonałe wydruki wielkoformatowe?

Materiał drukowania

Przede wszystkim nadmienić należy to, że druk na PCV możliwy jest do zrealizowania tylko i wyłącznie na odpowiedniego rodzaju materiale, jakimi są właśnie płyty PCV. Zarówno ich wymiar, jak i grubość jest praktycznie dowolna, ponieważ profesjonalna drukarnia S-BLOK, która jest wykorzystywana do realizacji takich wydruków, posiada ogromny zakres możliwości, jeśli chodzi o używane do drukowania płyty.

Przyjmuje się jednak dla uproszczenia, że grubość płyty używanej do druku może się wahać od 1 do nawet 10 milimetrów, podczas gdy ogólny wymiar płyty może być w zakresie od 122 x 305 cm, do nawet 205 x 305 cm. I choć na ogół wymiary wykorzystywanych płyt są standaryzowane, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wersje ściśle dopasowaną do naszych potrzeb.

Jak przebiega proces obróbki?

Płyta PCV jest niezwykle wdzięcznym do obróbki materiałem. Dzięki temu, że jest to materiał odporny na uszkodzenia, lecz jednocześnie termoplastyczny, możliwe jest realizowanie wydruków na nim poprzez kilka zupełnie różnych od siebie technologii.

Wydruk na płycie PCV można osiągnąć poprzez metodę spieniania, czy też wytłaczania. Możliwa jest obróbka bezwiórowa, ale też i ze skrawaniem. Nie mniej jedna z popularniejszych metod jest po prostu frezowanie płyty PCV, aż do osiągnięcia odpowiedniego jej kształtu i wzoru.

Oprócz tego bardzo często stosuje się metodę nalepiania materiału na płycie, co pozwala na osiągnięcie bardzo estetycznego i ładnie prezentującego się wzoru.

Podsumowanie

Jak zatem widać, drukowanie na płytach PCV nie jest technologią zbyt skomplikowaną, lecz jednocześnie jest bardzo trwałą i doskonale się prezentującą. Nic więc dziwnego, że jest tak popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × 3 =