peeling do ciała

Masz problem z trądzikiem? – kup dobry peeling do twarzy

Zdawałoby się, że trądzik jest przede wszystkim problemem osób młodych, które nie mogą sobie poradzić z nieregularnymi wypryskami na skórze w okresie chodzenia do szkoły. Tymczasem coraz więcej osób cierpi również na trądzik, który pojawia się u dorosłych i jest podobnie uciążliwy – a dodatkowo potrafi również skutecznie podkopać samoocenę, zwłaszcza gdy nie chce zniknąć ze skóry.

Z tego powodu dobrze jest znać odpowiednią pielęgnację, dzięki której pojawianie się trądziku jako problemu skórnego nie będzie już tak odczuwalne. Jak jednak do tego doprowadzić? Wiele kuracji stawia przede wszystkim na oczyszczenie codzienne skóry, które jest bardzo ważne, a dodatkowo jej nawilżenie. Nie można jednak zapomnieć o silniejszych metodach – między innymi peelingu.

Oczyszczanie jest ważne

Trądzik jest bardzo uciążliwym problemem, który może na dobre zmienić nasze podejście do pielęgnacji skóry. Jeszcze kilkanaście lat temu powszechnie uważało się, że aby zahamować pojawianie się trądziku, trzeba przede wszystkim postawić na znaczne wysuszenie skóry, co miałoby zahamować wydzielanie łoju. Niestety taka metoda prowadzi jedynie do przesuszenia skóry, która staje się dodatkowo podatna na podrażnienia. Zahamowanie wydzielania łoju jest praktycznie w taki sposób niemożliwe, a skóra przyzwyczajona do łojotoku będzie w odpowiedzi na takie działanie produkować go jeszcze więcej. To z kolei nasili objawy trądziku, przyprawiając wiele młodych i dorosłych osób o ból głowy spowodowany nieprawidłowym wyglądem skóry. Warto zatem postawić przede wszystkim na zdrowa pielęgnację, która łączy oczyszczanie skóry z odpowiednim jej nawilżeniem.

Trądzik – i co dalej?

Trądzik pojawia się na skórze z różnych powodów. Często stosowane przez nas kosmetyki – zwłaszcza tradycyjne – działają na skórę drażniąco, co powoduje nasilenie wydzielania łoju i w efekcie pojawianie się nieestetycznych wyprysków. W razie ropnych, zaczerwienionych krost niezbędne jest udanie się do dermatologa – taki stan zapalny musi być odpowiednio leczony. Z kolei w sytuacji, gdy sprawa nie jest aż tak intensywna i skrajna, wystarczy odpowiednie pielęgnowanie skóry. Peeling do twarzy powinien być wykonywany nawet dwa razy w tygodniu, bo dogłębnie oczyszcza skórę, pobudza krążenie i sprawia, że wygląda ona lepiej. Po peelingu dobrze jest stosować kosmetyki nawilżające, które będą redukowały również stopień wydzielania się łoju, a co za tym idzie – minimalizowały ryzyko pojawiania się krost na twarzy. Regularna pielęgnacja dobrze dobranymi do rodzaju cery (cera trądzikowa nie zawsze jest tłusta) kosmetykami zagwarantuje świetne efekty leczenia trądziku.

Bogaty asortyment peelingów do ciała i twarzy można znaleźć na stronie Farmona.pl