Krem na dzień i na noc

Krem na dzień i na noc – jakie istnieją między nimi różnice?

Z pewnością doskonale wiesz, jak ważną rolę odgrywa dobra pielęgnacja twarzy. Niektórzy z nas spędzają długie godziny przed lustrem, inni zaś preferują szybkie rozwiązania. Niezależnie od tego, czy masz dwustopniowy, czy dziesięciostopniowy rytuał pielęgnacji twarzy, najprawdopodobniej na półce z kosmetykami znajduje się krem na dzień lub na noc. Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy istnieje różnica między tymi dwoma rodzajami specyfików do pielęgnacji twarzy? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej kremom na dzień i kremom na noc.

Czym są kremy na dzień?

Kremy na dzień to na ogół produkty wielozadaniowe w pielęgnacji twarzy, które nawilżają skórę i noszą się dobrze pod makijażem. Niektóre marki posiadają w swoim asortymencie kremy, które zawierają SPF. W trakcie dnia jesteśmy bardziej wystawieni na działanie słońca, z tego względu kremy na dzień wykluczają także aktywne składniki, takie jak retinol, kwas glikolowy lub alfa-hydroksykwasy, które mogą podrażniać skórę pod wpływem promieni słonecznych.

Czym są kremy na noc?

Kremy na noc mają zazwyczaj grubszą teksturę, aby głęboko nawilżyć skórę podczas snu. Twoja skóra regeneruje się przede wszystkim w nocy, dlatego kremy na noc często zawierają aktywne składniki, takie jak kwasy i retinol, aby pobudzić komórki skóry do odnowy.

Czy mogę używać kremów dziennych w nocy i na odwrót?

Nie ma nic złego w korzystaniu z kremu na noc w ciągu dnia i na odwrót. Największą różnicą, jaką możesz zauważyć, jest wrażliwość na słońce lub uczucie ciężkości i tłustości podczas używania kremu na noc w ciągu dnia. Ale jeśli Twoja skóra jest niezwykle przesuszona, pomyśl o dodaniu do swojej dziennej pielęgnacji twarzy, kremu na noc. Krem na noc, który jest bogaty w swoim składzie, pomoże Tobie dogłębnie nawilżyć i odżywić skórę, dodając jej zdrowego blasku. Możesz także zdecydować się na produkt, który będzie przeznaczony do użytku, zarówno w dzień jak i w nocy – taki krem ma w swoim asortymencie profesjonalna linia Farmony, HYDRA QUEST. Wielopoziomowy krem nawilżający dzień/noc to połączenie aktywnych składników nawilżających z przełomową technologią stymulacji akwaporyn. Głęboko i długotrwale zwiększa poziom nawilżenia skóry, zapewniając przy tym jędrność, elastyczność i młody wygląd. Drugą propozycją, którą także polecamy, jest z tej samej serii krem intensywnie nawilżający. On także sprawdzi się zarówno na dzień, jak i do regeneracji podczas snu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four + 1 =