Farmona.pl

Jakie zastosowanie w kosmetologii ma bursztyn?

Coraz więcej marek kosmetycznych wprowadza na rynek specyfiki, zawierające w swym składzie ekstrakt z bursztynu, który jest naturalnym antyoksydantem, który regeneruje i rozświetla cerę. Co więcej, bogata jest również w związki neutralizujące wolne rodniki, dzięki czemu spowalnia starzenie się skóry.

Ale ekstrakt z bursztynu działa nie tylko na stan skóry twarzy. Doskonale sprawdza się także podczas leczenia innych dolegliwości, takich jak: reumatyzm czy owrzodzenia. Idealnie nadaje się również w pielęgnacji suchych włosów.

Główne właściwości ekstraktu z bursztynu

Kwas i olej bursztynowy mają właściwości dezynfekujące, co sprawia, że łagodzą one skutki oparzeń, a także ukąszeń owadów. Co więcej, bursztyn działa również antybakteryjnie, umożliwiając gojenie oraz regenerując i aktywizując cały organizm do walki z chorobą. Ekstrakt z bursztynu zawiera mnóstwo potrzebnych mikroelementów, takich jak przede wszystkim: krzem, potas, magnez, wapń, a także żelazo. W aptekach można zakupić specjalne kremy oraz maści z ekstraktem z bursztynu, które działają w przypadku dolegliwości: reumatycznych, powstałych na skutek astmy, wrzodów czy też podrażnionej i atopowej skóry.

AMBERRAY
AMBERRAY – kosmetyki do pielęgnacji skóry o nierównej pigmentacji, z przebarwieniami i oznakami starzenia.

Ekstrakt z bursztynu w pielęgnacji suchych i zniszczonych włosów

Bursztyn znajduje swoje zastosowanie również w wielu kosmetykach do włosów. Marka Farmona wypuściła na rynek specjalną serię kosmetyków bogatych w bursztynowy ekstrakt. Wśród dostępnych specyfików można znaleźć między innymi: szampony do włosów zniszczonych i osłabionych, mgiełkę do włosów farbowanych, odżywkę-wcierkę do skóry głowy i włosów zniszczonych, suchy szampon, a także kurację na gorąco Jantar bursztyn. Na tę ostatnią składają się trzy produkty w postaci: regenerującej maski olejowej, szamponu nawilżającego oraz balsamu wygładzającego. Wszystkie kosmetyki Farmona z serii bursztynowej nadają włosom suchym miękkości, jednocześnie je regenerując i odbudowując ich strukturę. Ponadto przywracają im naturalny blask i sprężystość, ułatwiając ich codzienne rozczesywanie.

Grupa Jantar
Jantar – Linia kosmetyków opracowana na bazie wyciągu z bursztynu.