Jak zorganizować bezpieczny wyjazd na ferie?

W mediach regularnie słyszymy o policyjnych kontrolach, które są nasilone podczas ferii zimowych. Mimo tego, że w tym okresie większa liczba funkcjonariuszy dba o bezpieczeństwo na drogach, wciąż zdarza się sporo wypadków. Co zrobić, by zminimalizować ich ryzyko?

Warto się ubezpieczyć

Dzieci w wieku szkolnym są z reguły ubezpieczone od niebezpiecznych wypadków, ale często ochrona dotyczy wyłącznie drogi do szkoły oraz zajęć w samym budynku. Warto sprawdzić umowę i dowiedzieć się czy jest też podpunkt dotyczący zorganizowanych wycieczek szkolnych. Z reguły nie trzeba za to wiele opłacać, są to kwoty mikroskopijne, a w razie niezbędnego leczenia z pewnością pomogą szybciej dojść do pełnej sprawności.

Dobry przewoźnik to podstawa

Oczywiście każde ubezpieczenie obwarowane jest odpowiednimi klauzulami. W przypadku ubezpieczenia dzieci i nauczycieli podczas szkolnych wycieczek, wymogiem może być zorganizowanie jej przy pomocy profesjonalnej firmy. Co to oznacza?

Ubezpieczenie będzie działać tylko, jeśli wyjazd będzie przeprowadzać firma, która świadczy przewóz osób. Konieczne jest więc podpisanie umowy, a także faktura za wynajem busa czy autokaru.

To ważne z wielu powodów, nie tylko ubezpieczenia, które przecież przyda się wyłącznie wtedy, kiedy zdarzy się jakieś nieszczęście. Wynajem autokarów na wycieczki szkolne czy na ferie to także bezpieczeństwo znacznie większe niż wybór przewoźnika rozkładowego. Zwłaszcza, że choćby kolej, zimą rzadko jeździ zgodnie z rozkładem. A każdy wie, że upilnowanie grupy dzieci, a nawet nastolatków, które niecierpliwią się przed odjazdem, to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonego opiekuna.

Postaw na doświadczenie

Wyjazd autokarem to także większa kontrola grupy podczas samej podróży. Najważniejsze jest jednak to, by skorzystać z usług doświadczonej firmy, która ma dobre referencje i nie oszczędza na samochodach oraz kierowcach.

Opinie na temat firmy bez problemu znajdziemy teraz w internecie. Warto się w nie wczytać i samemu ocenić, która z opcji będzie dla nas najlepsza.

ComfortClass.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × two =