Haki holownicze

Jak zamontować hak holowniczy?

Żaden kierowca na pewno nie wątpi w to, że hak holowniczy jest w samochodzie bardzo potrzebny. Warto go mieć z wielu różnych względów, między innymi po to, by wypożyczyć lub kupić przyczepę kempingową i wyruszyć z rodziną na urlop.

Niejednokrotnie potrzebujemy przewieźć przedmioty większe gabarytowo, wtedy, pod warunkiem że nasze auto wyposażone jest w hak, możemy wykorzystać przyczepę samochodową. W zależności od tego, jaką przyczepą dysponujemy, przewieźć możemy mnóstwo rzeczy poczynając od mebli i materiałów budowlanych, a na kajaku czy motorówce skończywszy.

Hak holowniczy może przydać się również podczas awaryjnego holowania auta, bo przecież uszkodzenie samochodu czy awaria może przydarzyć się każdemu. Widać więc, że może on nam bardzo ułatwić życie. Warto zatem zamontować go w swoim pojeździe.

Haki holowniczeMontaż haka holownicznego

Niektórzy twierdzą, że montaż haków holowniczych nie jest trudny i że może to zrobić każdy, kto posiada podstawową wiedzę na ten temat i pewne umiejętności. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to zadanie tak proste, jak mówią. Wprawdzie haki holownicze można kupić bez problemu, jednak niedoświadczony montażysta może popełnić błędy, które mogą doprowadzić do uszkodzenia elementów mocujących czy naszego samochodu.

Dzieje się tak dlatego, że do montażu większości haków konieczne są dość skomplikowane czynności, na przykład zdemontowanie tylnego zderzaka oraz jego podcięcie, a niekiedy wymagane jest jeszcze wykonanie dodatkowych otworów montażowych. Bardzo ważny jest także montaż wiązek elektrycznych i tu też może pojawić się problem, gdyż niektóre wymagają ciągnięcia przewodów do samego przodu pojazdu i wpięcia w skrzynkę z bezpiecznikami.

Nie jest to łatwe zadanie dla laika, dlatego warto zastanowić się nad wizytą w specjalistycznym serwisie, tym bardziej, że nie każdy dysponuje odpowiednimi narzędziami i kanałem potrzebnym do tej pracy.

Oddając swój samochód w ręce fachowca zyskamy pewność, że hak holowniczy zostanie zamontowany profesjonalnie, a nasze auto nie zmieni wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =