Jak zabezpieczyć dom przed powodzią

Polska jest krajem, który od czasu do czasu nękany jest przez klęski żywiołowe. Najczęściej są to silne wiatry oraz powodzie. O ile zabezpieczyć dom przed skutkami działań silnych wiatrów nie jest łatwo, ponieważ musielibyśmy wyciąć każde drzewo będące w sąsiedztwie naszego domu to w przypadku powodzi mamy znacznie więcej do powiedzenia.

Wszystko rozgrywa się już na etapie projektowania domu. Musimy być pewni, że teren na którym zamierzamy wybudować nasz przyszły dom nie jest regularnie podtapiany nawet po krótkotrwałym ale obfitym opadzie deszczu.

Druga kwestia to wykonanie odpowiedniego odwodnienia. Nie ma nic bardziej przybijającego po wybudowaniu nowego domu jak pojawiający się w narożnikach pokoi brzydko pachnący i niezdrowy grzyb.

Bardzo ważnym elementem o którym do którego wiele osób nie przykłada większego znaczenia to odpowiednia studzienka przeciwcofkowa z zaworem zwrotnym.

Kiedy jest ona niezbędna?

Współcześnie nawet na wsiach istnieje system kanalizacji i każdy nowy dom jest poniekąd zmuszony do przyłączenia się do sieci. W przypadku gdy sieć kanalizacyjna jest przeciążona np. na wskutek obfitych opadów pojawia się ryzyko cofnięcia ścieków i zalania piwnicy lub garażu podziemnego. Instalacja zaworu zwrotnego WaBack rozwiązuje problem i zapobiega przed nieprzyjemnymi skutkami powodzi.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się odwiedzając stronę: http://rafnar.pl/