Jak pielęgnować stopy

Bardzo często nie przykładamy należytej wagi do pielęgnacji naszych stóp. Aż tu nagle nadchodzi lato, zakładamy sandały, a nasze stopy straszą z daleka wszystkich przechodniów. Zadbane stopy, tak jak i dłonie, są wizytówką każdego człowieka świadczącą o jego higienie i dbałości o wygląd.

Pielęgnacja stóp – o czym pamiętać

Nie trzeba dużo czasu i pieniędzy, aby w podstawowy sposób zadbać o pielęgnacje stóp. Ważne jest dokładne ich mycie. Skóra na piętach jest dość twarda i zachodzi brudem, nawet jeśli jest to uliczny kurz. Codziennie dokładnie szorujmy stopy i pięty, najlepiej odpowiednią szczotką czy pumeksem. Co jakiś czas warto wykonać peeling, który poprzedzony będzie namaczaniem stóp w ciepłej wodzie z solą do kąpieli, która zmiękczy skórę. Dzięki temu nasze stopy będą gładkie i miękkie.

Warto też stosować specjalne kremy. Mogą to być kosmetyki na bazie mocznika, czy naturalnych olejków, które doskonale nawilżą stopy i ochronią je przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W okresie zimowym pamiętajmy o tym, by nie przemrażać stóp, gdyż to je wysusza. Noszenie ciepłych butów i skarpet jest niezbędne dla ich właściwej pielęgnacji. Natomiast gdy jest cieplej, zadbajmy o właściwą wentylację naszych stóp. To również wpływa na wygląd skóry. Gdy jest szczególnie gorąco warto stosować specjalne talki, które zmniejszają potliwość skóry i zapobiegają odciskom, czy odparzeniom stóp. Pamiętajmy też, że pielęgnacja stóp to nie tylko skóra, ale również paznokcie. Powinny być zawsze pięknie wypielęgnowane, czyste, zadbane. Czy tego chcemy czy nie, wygląd stóp i dłoni świadczy o człowieku.