Gastronomia i hotelarstwo

Ekspres gazowy – kiedy warto go wybrać?

Ekspres gazowy – kiedy warto go wybrać?

Zakup ekspresu do kawy stanowi dość drogą inwestycję, dlatego warto poznać wszystkie typy ekspresów i zastanowić się, który z nich będzie najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom. Ekspresy do kawy różnią się bowiem od siebie sposobem użycia, wydajnością oraz ceną.

Ekspres gazowy – jak działa i dla kogo będzie odpowiedni?

Ekspres gazowy stanowi jeden z najbardziej popularnych rodzajów ekspresów wśród osób, które zawodowo zajmują się parzeniem kawy. Takie ekspresy można bowiem spotkać najczęściej w kawiarniach. Niektóre ekspresy gazowe umożliwiają przygotowywanie kawy praktycznie w każdym miejscu, ponieważ są one urządzeniami mobilnymi, co oznacza, że nie wymagają one zasilania prądem, natomiast posiadają zasilanie gazowe oraz akumulator z pompą wodną. W związku z tym, takie urządzenie bez większego problemu można przenieść i korzystać z niego w dowolnym miejscu. Ekspres gazowy to idealne rozwiązanie dla profesjonalnych baristów oraz początkujących osób, które posiadają już jakąś wiedzę, jednak chcą bardziej wgłębić się w temat parzenia kawy.

Jak wygląda proces parzenia kawy przy użyciu ekspresu gazowego?

Proces parzenia kawy w ekspresie gazowym nieco różni się od tego, do którego przyzwyczajeni są posiadacze tradycyjnych, prostszych w obsłudze ekspresów. W przypadku ekspresu gazowego należy wsypać do specjalnego do sitka odpowiednią ilość zmielonych ziaren kawy. Do spieniania mleka zaś służy specjalna dysza, w którą wyposażony jest ekspres. Sam proces parzenia kawy niewątpliwie nie należy do najłatwiejszych, jednak jego nauka potrafi sprawić wiele satysfakcji.

Więcej informacji na temat profesjonalnych ekspresów do kawy znajdziesz na stronie: https://najlepsza-kawa.pl/ekspresy-kolbowe/bezzera-b2013-al/

Dlaczego warto zdecydować się na ekspres gazowy?

Najważniejszą zaletą takiego ekspresu jest możliwość zasilania elektrycznego, oraz w razie potrzeby też gazowego. Oznacza to, że ekspres ten jest znacznie bardziej uniwersalny niż standardowy, zasilany na prąd. Ponadto ekspresy gazowe często wykonane są z lepszej jakości materiałów, o czym może świadczyć ich wyższa cena. Biorąc pod uwagę aspekt finansowy, warto zdecydować się na wypożyczenie lub leasing ekspresu do kawy, zamiast jego kupna. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą przetestować taki sprzęt.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + szesnaście =