Doskonała cegła klinkierowa

Wykorzystanie cegły klinkierowej w nowoczesnym budownictwie staje się obecnie coraz bardziej powszechne. Do niedawna kojarzyliśmy klinkier raczej z pracami wykończeniowymi, nikt by nie pomyślał, że można z niego wykonać całą elewację budynku. Do tej pory z resztą cegłę klinkierową powszechnie wykorzystuje się do wykonywania ogrodzeń, która w połączeniu z kutym metalem pięknie się prezentuje. Poza tym możemy ją wykorzystać również w ogrodzie, do wykończenia ozdobnych chodników i rabat, do wykonania grillów i studni. W domu możemy klinkierem pokryć schody, parapety, czy kominy. Dlaczego ten materiał jest tak popularny i ostatnio zdobywa również zainteresowanie wśród elewacji?

Zalety praktyczne i estetyczne

Otóż cegła klinkierowa posiada wiele zalet praktycznych i estetycznych. Z tych pierwszych najważniejsza jest trwałość, solidność i odporność na zniszczenia. Klinkier przez wiele lat bez specjalnej konserwacji czy pielęgnacji pozostaje niezniszczony jak nowy. W porównaniu ze zwykłym tynkiem jest on niewspółmiernie bardziej trwały. Czasem łączy się go pół na pół ze zwykłym tynkiem. Jak widać po kilku latach do połowy elewacji tynk jest niezniszczony, natomiast tynk brudzi się, pęka, powstają odparzenia. Poza tym cegła klinkierowa wspaniale się komponuje ze stalą, szkłem i aluminium tworząc niezwykle nowoczesne połączenie.

Niegdyś dostępne były tylko czerwone odcienie cegły, natomiast dzisiaj dzięki osiągnięciom technologicznym budownictwa możemy uzyskać różne kolory, które będą pasować do każdej koncepcji stylistycznej. W centrach dużych miast możemy zauważyć wykorzystanie cegły klinkierowej do wykonania elewacji budynków użyteczności publicznej, jak również budynków banków, hoteli, siedzib ważnych firm. Klinkier prezentuje się bowiem wyjątkowo okazale i solidnie. Coraz częściej korzystają z niego również klienci indywidualni. Jeśli zatem zastanawiamy się nad jakimś nowoczesnym akcentem w projekcie naszego domu, to powinniśmy pomyśleć o wykorzystaniu cegły klinkierowej, która może się pięknie prezentować.

Jeśli poszukujesz cegły klinkierowej to zajrzyj na: Mikulska.pl