Dekoracje sali weselnej w 2017 roku

Wydawać by się mogło, że ślub i wesele organizujemy przede wszystkim dla pary młodej oraz jej gości. Tymczasem nie da się uniknąć przenikania światowej i lokalnej mody ślubnej do organizacji tego rodzaju uroczystości, choćby z uwagi na dostępność rozmaitych dekoracji i dodatków ślubnych w wyspecjalizowanych sklepach. To sprawia, że w wielu przypadkach moda wpływa na ostateczny wygląd uroczystości.

Z tego też powodu dekoracje sali weselnej w 2017 roku będą znacząco różnić się od tych, które były rok wcześniej – i najpewniej zauważymy również sporą różnicę za rok, gdy będą prezentowane najnowsze trendy. Sprawdźmy zatem, jakie są dekoracje weselne w obecnym sezonie, na co warto zwrócić uwagę, jak kształtują się trendy oraz co będzie modne, a co niekoniecznie w temacie ozdób ślubnych oraz weselnych.

Krzesła w innym stylu

Przede wszystkim wielka przemiana dotyczy tego, jak prezentują się w sezonie 2017 krzesła. Dotychczas normalne było ich ubieranie, najczęściej w białym materiał, a dodatkowo kolorowe wstążki – często utrzymane w jednej kolorystyce. Tymczasem obecnie zmieniają się trendy i rok 2017 pod względem ślubnym wręcz prosi się o wykorzystanie krzeseł w ich pełnej krasie. Nie chodzi rzecz jasna o krzesła składane, nieestetyczne czy zniszczone. Doskonałe jednak będą nieokryte niczym, a ozdobione jedynie kwiatami czy wstążką krzesła ażurowe, z drewnianym wykończeniem, pięknie zdobione. Mogą być białe bądź utrzymane w kolorze przewodnim dla danej imprezy, ale jedyną ich ozdobą mogą być kwiatowe dekoracje albo np. poduszka, jeśli siedzisko jest dość twarde. W końcu na weselach przede wszystkim się tańczy!

Postaw na kwiatowe dodatki

W 2017 roku dekoracje sali weselnej to przede wszystkim wszystkie te dodatki, które pojawiają się w światowych katalogach mody ślubnej. A tam królują, czego zdecydowanie nie da się ukryć, rozmaite kwiaty. Przede wszystkim na sali weselnej podstawową kwestia jest obecność kwiatowych dekoracji na stołach. Mogą one być przede wszystkim zielone, dzięki czemu dobrze będą odświeżały wnętrze, a mogą również dodawać koloru przewodniego dzięki konkretnym kolorom – to już w dużej mierze zależy przede wszystkim od tego, co nas interesuje w tym zakresie. Ważne jest jedynie, aby wszystkie dekoracje były spójne i pasowały do siebie, a jednocześnie nie zakłócały ogólnego odbioru całego przyjęcia. Prócz tego dobrze jest wybierać dodatki kwiatowe z trwałych roślin, aby nie okazało się, że w połowie przyjęcia z powodu wysokich temperatur czy wręcz odwrotnie – klimatyzacji – pojawia się poważny problem z wyglądem naszych dekoracji kwiatowych.

Osobom z okolic Radomia polecam zajrzeć na stronę Pałacu Domaniowskiego po więcej informacji i inspiracji na temat dekoracji sali weselnej.