Czym jest blefaroplastyka?

Z biegiem lat nasze powieki ulegają znacznej zmianie. Stają się one wiotkie, w wyniku czego oko wydaje się mniejsze, a makijaż prezentuje się mniej efektownie. Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny wykonywany na powiekach polegający na wycięciu nadmiaru zwiotczałej skóry. Efekt estetyczny jest widoczny gołym okiem. Z zabiegu korzysta coraz więcej osób ze względu na małą inwazyjność, a rezultat przerasta najśmielsze oczekiwania. To łatwy sposób na odmłodzenie swojej twarzy nawet o kilka lat.

Niesamowite efekty

Na efekty po zabiegu trzeba chwilę poczekać i uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przez kilka tygodni na powiekach może pojawiać się obrzęk. Jest on wyraźny tylko na początku, później stopniowo maleje i jest niedostrzegalny dla osób postronnych. Gdy powieka jest całkowicie wygojona, efekty są zaskakujące. Z pewnością zabieg ten wykazuje znacznie większą skuteczność niż wszelkie nieinwazyjne metody odmładzania twarzy. Oko jest bardziej „otwarte”, wygląda młodziej, skóra wokół oczu jest bardziej napięta i ujędrniona. Dodatkowo, podczas zabiegu można wyrównać asymetrię, jeśli taka się pojawiła. Kolejną zaletą blefaroplastyki jest niezwykła trwałość zabiegu – efekty utrzymują się nawet kilkanaście lat. Oczywiście zmiana ta jest nieodwracalna, ale w wyniku procesu naturalnego starzenia się skóry, powieki po wielu latach mogą znów ulec zwiotczeniu.

Blefaroplastyka – dla kogo?

Wydawać by się mogło, że zabieg ten preferowany jest wśród osób w przedziale wiekowym 60-70 lat, jednak wbrew pozorom, problem zwiotczałej skóry powiek dotyczy często również 30 latków. Tak naprawdę każdy, kto chce poprawić wygląd swojego oka może skorzystać z takiego zabiegu, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Na wstępnej konsultacji lekarz omawia z pacjentem jego dokładne oczekiwania wobec zabiegu oraz możliwości ich realizacji. Przed zabiegiem wykonywane są badania krwi, które potwierdzają ogólny, dobry stan zdrowia pacjenta, co wiąże się z 100% bezpieczeństwem wykonywania zabiegu. Wykorzystywanie najnowszych technologii sprawia, że gojenie po zabiegu jest znacznie przyspieszone, a dyskomfort jest niewielki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =