AMW Hotele

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków to miasto uwielbiane przez turystów w Polsce. Każdy choć raz powinien je odwiedzić, ponieważ jest tam naprawdę wiele do zobaczenia. To położone nad Wisłą miasto może pochwalić się dużą liczbą zabytków. Które z nich przede wszystkim warto zwiedzić?

Miejscem idealnym na spacer jest Rynek Główny. To romantyczny plac otoczony pięknymi kamienicami, które o każdej porze roku prezentują się fantastycznie. Niegdyś plac handlowy, dziś miejsce, w którym organizowane są festiwale, to obowiązkowy punkt do zwiedzenia w trakcie wycieczki do Krakowa. Będąc na Rynku Głównym, nie sposób pominąć Sukiennic. To budowla, która zarówno niegdyś, jak i teraz spełnia przede wszystkim funkcje handlowe. Co ciekawe, budynek ten przekształcał się wiele razy w ciągu wieków. Będąc tam, warto kupić pamiątkę, która będzie przypominać miłe chwile spędzone w Krakowie.

Z pewnością każdy powinien również zobaczyć Zamek Królewski na Wawelu. Komnaty królewskie, Sala Senatorska, Sala Poselska, Skarbiec Koronny, Zbrojownia – każdy z tych elementów Zamku jest tak samo wart zobaczenia. Warto więc poświęcić choć jeden z dni wycieczki na to miejsce. Ułatwieniem będzie zatrzymanie się w hotelu, który jest bardzo blisko tego zabytku. Miejscem takim jest na przykład Hotel Royal Kraków, skąd można dotrzeć pod Zamek Królewski w kilka minut.

Bez wątpienia wartościowym miejscem w Krakowie jest również Teatr Stary. To idealne miejsce dla turystów, którzy kochają ten rodzaj kultury. To najstarszy teatr w Krakowie. Działa do dziś, pokazując wartościowe przedstawienia na wysokim poziomie z wybitnymi aktorami w rolach głównych. Ważnym punktem na mapie Krakowa jest również Kościół Mariacki. To jedna z najpiękniejszych budowli architektury sakralnej. Cechą rozpoznawczą bazyliki są dwie wieże o różnej wysokości oraz hejnał mariacki. Warto zatrzymać się przed tą budowlą chociaż na chwilę.

Kraków to miasto, które bez wątpienia warto odwiedzić. Liczba zabytków do obejrzenia jest imponująca. Warto uważnie przyjrzeć się każdemu z nich, aby poczuć atmosferę tego niezwykłego miasta.

Hotel Royal Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 2 =