olejki do opalania

Chroń swoje ciało przed promieniami UV

Nadeszła wiosna, a wraz z nią długie wieczory no i przede wszystkim wyższe temperatury. Coraz chętniej będziemy wychodzić na spacery i cieszyć się słońcem. Warto jednak pamiętać, że słońce jest niebezpieczne dla naszej skóry. Jeśli na dworze upał, to przed wyjściem powinniśmy się odpowiednio zabezpieczyć.

Dlaczego słońce jest niebezpieczne?

Kiedyś, uważało się, że im więcej słońca tym lepiej. Obecnie uważa się, że powiększanie się dziury ozonowej wpływa negatywnie na naszą skórę. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy unikać słońca, ponieważ jest nam ono potrzebne. To właśnie promieniowanie słoneczne jest niezbędne do normalnego podziału komórek, a dodatkowo dostarcza nam witaminy D, która tworzy naturalną odporność przeciw chorobom takim jak osteoporoza, nadciśnienie krwi czy choroby serca.

olejki do opalania

Opalaj się bezpiecznie

Moda na opaleniznę sprawiła, że częściej wychodzimy na słońce i opalamy się, nawet jeśli nasz organizm tego nie potrzebuje. Dlatego na pierwszym miejscu powinna być pielęgnacja ciała. Wychodząc na ostre słońce należy nałożyć krem ochronny, który sprawi, że nasze ciało będzie bezpieczne, a my nie doprowadzimy do poparzeń. Kupując filtry ochronne wybieraj te, które odbijają światło z tlenkiem cynku i nie zawierają w sobie perfum ani produktów petrochemicznych. Takie produkty pozostawiają na ciele biały nalot. Jeśli nie widzisz go po rozsmarowaniu, oznacza to, że produkt został wykonany z cynku w technologii „nano” – najlepiej będzie unikać stosowania tego produktu.

Zamiast kremów z filtrem UV, możesz postawić na użycie oleju słonecznikowe lub sezamowego, które w naturalny sposób blokują promieniowanie słoneczne. Bardzo podobne działanie ma żel z aloesem, który ostatnio jest dość popularnym produktem na rynku. Pamiętaj jednak, że najbardziej narażona na opalanie jest Twoja twarz. To ona jest ciągle wystawiona na promieniowanie słoneczne. Dlatego najlepiej 2-3 razy dziennie stosować krem do twarzy, który ochroni przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

OLEJKI DO OPALANIA na Sklep.farmona.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen − thirteen =