Acana Light Fit – karma, którą twój pies pokocha

Dobra kondycja psa oraz jego samopoczucie, wygląd i usposobienie w dużej mierze zależy od odpowiednio zbilansowanej diety. Czasy, gdy psy żywione były resztkami ze stołu ich właścicieli już dawno minęły. Takie pożywienie nie spełniało zapotrzebowania psów na wszystkie składniki odżywcze, a nawet niektóre potrawy mogły mu zaszkodzić. Dlatego, by pies prawidłowo się rozwijał, nie chorował oraz był w dobrej formie przez wiele lat, należy podawać mu odpowiednią karmę, przeznaczoną tylko dla psów.

Karma dla psów

Karmy występują w dwojakiej postaci:

  • suchej w formie niedużych chrupek o różnych kształtach,
  • mokrej – będącej rodzajem konserwy, pakowanej w puszki.

To, jaka karma będzie bardziej odpowiednia dla psa zależy od jego właściciela. Najczęściej wybierana jest karma sucha, ponieważ przy okazji gryzienia dość twardych chrupek, psy czyszczą sobie zęby.

Receptura karmy dla psów została opracowana przez lekarzy i dietetyków weterynarii. Wszystkie użyte w niej składniki zapewniają psu optymalną dzienną dawkę energii i dobrego samopoczucia. Kupując karmę dla psów należy zwrócić szczególną uwagę na jej skład – nie powinno w niej zabraknąć witamin, minerałów, soli mineralnych, mikro i makroelementów. Dobrze dobrana karma będzie smakowała naszemu pupilowi, a co za tym idzie doda mu wigoru i poprawi sylwetkę czyniąc ją niezwykle sprężystą.

Karma Acana Light Fit

Na rynku można znaleźć karmy produkowane przez różne firmy, ale na szczególną uwagę zasługuje karma Acana Light Fit – jest to wyjątkowo precyzyjne zbilansowanie wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów. Przeznaczona jest dla psów powyżej pierwszego roku życia.

Karma zawiera składniki pochodzenia roślinnego i zwierzęcego – część wsadu mięsnego występuje w postaci surowej, zawierającej najwięcej odżywczych składników.

Mięso to:

  • kurczak z wolnego wybiegu – mięso, podroby i chrząstki,
  • ryba stornia – inaczej flądra, łowiona z naturalnego środowiska.

Dodatkowo, do karmy dodawane są jaja ściółkowe, owoce i warzywa.

Dzięki optymalnie skomponowanym składnikom karma Acana Light Fit polecana jest dla psów z nadwagą. Zrównoważona ilość wszystkich składników oraz bardzo niski procent węglowodanów pomagają psom w utrzymaniu wagi i masy mięśniowej na prawidłowym poziomie.

 

Tukan24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 3 =