5 sposobów na wyszczuplenie sylwetki

Zazwyczaj latem zaczynamy dostrzegać mankamenty naszej sylwetki i pragniemy szybkiego efektu kilku kilogramów mniej oraz gładkiej i jędrnej skóry. Jest to normalne i nie ma w tym nic złego, że gdy nadchodzi lato, chcemy wyglądać jak najlepiej w stroju kąpielowym.

Zdecydowanie warto dbać o siebie przez cały rok, ale nie zawsze jest to takie proste. Jednak gdy lato zbliża się wielkimi krokami, można wtedy poświęcić trochę więcej czasu swojemu ciału niż do tej pory. A ono odwdzięczy się lepszą kondycją, piękniejszą figurą i zadbanym ciałem.

Pięć kroków do szczuplejszej sylwetki

1. Dieta – bogata w warzywa oraz owoce, zbilansowana i zróżnicowana. Nie przez przypadek mówi się, że jesteśmy, tym co jemy. Dlatego prawidłowy i zdrowy sposób odżywiania się jest tak ważny. Warto zadbać o to, aby dieta była dopasowana indywidualnie do naszego wieku oraz trybu i stylu życia.

2. Ruch – najlepsze efekty przyniosą regularne treningi, np. na siłowni, czy zajęcia fitness, a także zumba. Jeśli nie masz możliwości uczęszczać na tego rodzaju zajęcia, to nic straconego. Sylwetka zyska również na spacerach. Czasem wystarczy krótki odcinek drogi pokonać na pieszo, niż podjeżdżać samochodem. Jadąc autobusem, można wysiąść np. jeden lub dwa przystanki wcześniej i pozostały dystans przejść na piechotę. O figurę świetnie zadbasz, biegając oraz jeżdżąc na rowerze lub pływając na basenie.

3. Masaż tajski – jest to tzw. masaż głęboki, który wykonuje się bez użycia oliwy oraz innych olejków. Osoba będąca masowaną powinna być ubrana w lekką, cienką odzież. Masaż odbywa się na podłodze, na specjalnej macie. Dzięki temu masażysta ma swobodny i wygodny dostęp do osoby masującej z każdej strony. Masaż tajski polega na tym, aby powoli i rytmicznie masować kolejne partie mięśni, żeby doprowadzić do ich rozluźnienia. Kolejnym krokiem jest ich rozciąganie. Masaż tajski nie polega tylko na masowaniu dłońmi, ale także kolanami, łokciami oraz stopami i stemplami ziołowymi. Aby przywrócić sylwetce formę po zimie, idealnie sprawdzi się wyszczuplający masaż tajski.

4. Kosmetyki – w każdej drogerii oraz aptece znajdziemy serię kosmetyków wyszczuplających, oraz ujędrniających skórę. Należy dobrać je indywidualnie do własnych oczekiwań oraz rodzaju skóry. Są to różnego rodzaju kremy, żele, balsamy, olejki.

5. Picie wody – ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wody. Dorosły człowiek powinien dziennie wypijać minimum 1,5 litra wody. Należy zadbać o jak najlepszą jakość wody. Dzięki temu skóra stanie się gładsza, jędrniejsza, bardziej sprężysta oraz nabierze blasku.

Zdecydowanie najlepiej jest móc połączyć wszystkie powyżej opisane elementy i stosować je regularnie, jednocześnie. Zarówno dietę, ruch, wyszczuplający masaż tajski, kosmetyki jak, i pić wodę. Wtedy nasze ciało będzie idealnie przygotowane do zbliżającego się lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =