Bez kategorii

5 sposobów na wykorzystanie palet

5 sposobów na wykorzystanie palet

Wykorzystanie palet to bardzo prosty sposób na wykonanie z nich ciekawych rzeczy, takich jak między innymi łóżko, półki czy też skrzynki na kwiaty do ogrodu. Pomysłów jest niemal nieskończenie wiele, a przy okazji palety znajdują swoje miejsce nie na śmietniku, a jako funkcjonalne przedmioty.

Kreatywne wykorzystanie palet nie musi więc oznaczać, że trafią one na tartak i skończą marnie.

1. Łóżko z palet

Najbardziej popularnym sposobem na wykorzystanie palet jest oczywiście zrobienie z nich łóżka. Wystarczy je odpowiednio doszlifować, a następnie odmalować, a potem – na paletach – położyć materac. Takie łóżka coraz częściej są spotykane w domach i mieszkaniach. Co ciekawe, istnieje również możliwość zrobienia z nich sofy – wystarczy palety przybić do siebie, tak aby powstało siedzisko oraz oparcie, a potem położyć poduszki.

2. Biurko

Z palet często wykonuje się biurka. Potrzebny jest do nich jedynie blat. Odpowiednio przerobione palety ustawia się pionowo i przytwierdza do siebie z trzech stron, a następnie kładzie blat. Biurko gotowe!

3. Stolik

W ogrodzie palety można wykorzystać na różne sposoby. Jednym z nich jest wykonanie z nich stolika na taras. Nie wymaga on wiele pracy, ponieważ wystarczy oderwać od jednej dolną część, a następnie przybić do drugiej. W ten sposób powstaje niski, ale praktyczny i estetyczny stolik. Często przytwierdza się do ich nóg również kółka, dzięki czemu przedmiot można przenosić w dowolne miejsce.

Polecamy: Tartak - Wrocław  "U Grzegorza"

4. Biblioteczka

Genialnym pomysłem na wykorzystanie palet jest stworzenie. Będzie się ona prezentować doskonale w pokojach, a nawet w salonach. Idealnie pasuje do stylu rustykalnego i wyraża ekologiczne podejście do świata.

5. Skrzynki na kwiaty

Palety często są również wykorzystywane do zbicia skrzynek na kwiaty. Wystarczy je odpowiednio oszlifować, a następnie pomalować, a te doskonale będą współgrać z różnymi odmianami roślin oraz kolorowymi kwiatami. Można je ustawić zarówno na ogrodzie, jak również i tarasie lub balkonie, a niekiedy także w domu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =